Останні новини

Не з'ясовуйте стосунки - спровокуєте конфлікт: свята та прикмети на 15 листопада

15 листопада Україна та світ відзначають Міжнародний день відмови від куріння, День вторинної переробки сміття та Всесвітній день філософії, а православні вшановують пам'ять святих Акиндіна, Пігасия, Анемподиста, Аффонія, Єлпидифора та інших мучеників. У народі цей день також називали Житницями, оскільки на Акиндіна було прийнято молитися про збереження зерна.

Про таке повідомив Іnlviv. 

Міжнародний день відмови від куріння

Відзначається щороку в третій четвер листопада. Цю традицію започаткувало Американське онкологічне товариство ще в 1977 році, оцінивши згубний вплив тютюнопаління на організм людини та здатність регулярного куріння провокувати розвиток раку.

День вторинної переробки сміття

Всесвітній день рециклінгу відзначають щороку 15-го листопада. Головною метою свята є привернення уваги громадськості, влади та промисловців до цієї тематики. За допомогою вторинної переробки можна вирішити проблему обмежених ресурсів, знизити вартість готових продуктів через дешеву сировину, а також це можливість подбати про навколишнє середовище.

Всесвітній день філософії

Цей день проголосили в 2005 році, його відзначають кожен третій четвер листопада. Ідеєю дня стало знаходження спільної платформи обговорення глобальних перетворень, які відбуваються в суспільстві, а також що потрібно долучати людей до філософської спадщини, показати, що повсякденне мислення можна відкрити для нових ідей. А ще стимулюються публічні дебати мислителів з приводу викликів, які постають перед суспільством.

Що можна робити 15 листопада

1. Якщо ваша дитина погано спить, то молитва цього дня допоможе внормувати сон і ваш малюк спатиме міцно та безтурботно.

2. Сьогодні треба займатися шиттям, прядінням, рукоділлям. Важливо до свят встигнути все, що ви почнете.

Що не можна робити 15 листопада

1. Не їдьте в далеку дорогу, краще провести день вдома з друзями та близькими.

2. Не варто з’ясовувати стосунки, звертатися за допомогою, зустрічатися з недругами і недоброзичливцями. Є ризик спровокувати конфлікт.

Народні прикмети

  • багато снігу на житницю – до потужної повені навесні ;
  • снігурів багато – до швидких морозів;
  • на дорогах бруд – прикмета обіцяє тепло до початку грудня;
  • птахи літають у дворі низько – до сильного снігопаду;
  • хмари вкрили небо – до тепла;
  • проти вітру хмари пливуть – прикмета пророкує снігопад;
  • туман ввечері – чекай вітру;
  • назбирати мало кедрових шишок – до теплої зими.

Нагадаємо, представники українського бізнесу, які не погодилися з рішенням Уряду щодо введення карантину вихідного дня, почали обходити Закон без порушень. Щоби "втримати" бізнес під час пандемії, вони переоформлюють документи на свої ФОПи, а міські ради видають розпорядження про роботу без вихідних. 

Вийти в ефір
05.12