Останні новини

Не їдьте у подорож або залиште малечу вдома: свята та прикмети на 17 січня

На столі обов'язково поставте мед, або будь-які страви з нього

За релігійним календарем 17 січня віряни відзначають Собор святих сімдесяти апостолів, який був встановлений Православною Церквою для того, щоб показати рівночестя кожного з сімдесяти і тим самим запобігти розбіжності в шануванні їх. Вони були обрані Господом Ісусом Христом, щоб благовістити Євангеліє у всьому всесвіті. Окрім святкування Собору святих апостолів, Церква здійснює пам’ять кожного з них протягом року. Особливо Церква шанує і вихваляє 70 апостолів за те, що вони навчили шанувати Трійцю Єдиносущну і Нероздільну.

Про таке повідомляє Odesa Live з посиланням на Znaj.ua.

17 січня існує також народне свято, яке називають Зосима Пасіка. Його так назвали, тому, що 17 січня Православна церква згадує про пустельника Зосиму Кілікійського. Хоча у наших предків цей день більше асоціювався з Зосимою Соловецьким. Він заснував Соловецький монастир, є покровителем бортників і бджолярів. От тільки його день відзначають навесні.

Є народне повір'я, що під кінець Святок найбільш сильно шкодить людям різна нечисть. Тому був дуже дивний і цікавий обряд. Наші предки збиралися разом, жінки і чоловіки вбиралися в кожухи навиворіт, брали кочергу і виходили на ходу. Людині на чолі неї давали ще подобу факела. Так біля кожного будинку проходили і відганяли нечисть, погрожували їй тумаками, а потім робили вигляд, що б'ють одного з учасників ходи по кожуху кочергою.

Також була традиція розпалювати вогонь, як символ світла і сонця, раділи, що змогли вигнати злі сили. Навколо нього водили хороводи та стрибали через нього, як на Івана Купала. Щоб викинути свою недугу, потрібно було потерти хворе місце тканиною білого кольору, а потім кинути в багаття і сказати: "Гори в багатті, а не живи в мені".

Ще іноді цей день називають Чортополохом. Така назва походить від того, що використовували цю рослину, яка не тільки може вилікувати від різних недуг, але і відігнати нечисту силу. За тиждень його потрібно покласти під подушку, в кути будівель, а 17 січня дістати і віднести до знахарів, які зварять з нього амулет з використанням воску і ладану. Таку річ ховають в ладанку, саму квітку потрібно зашити біля воріт, якщо ви збираєтеся далеко їхати, щоб ніхто не навів порчу, і чорти не сплутали шляху.

Якщо ж у вас останнім часом фінансові труднощі, то є ймовірність, що у вашому будинку оселилися злидні, а вигнати їх можна саме 17 січня. Вранці візьміть ікону Ісуса і обійдіть з нею будинок за годинниковою стрілкою. При цьому читайте "Отче наш". І злидні повинні піти.

17 січня обов'язково потрібно з'їсти хоча б трохи меду. Краще, звичайно, взагалі перейти на нього з цукру, але навіть одна ложечка може допомогти поліпшити ваше здоров'я. На столі обов'язково поставте не тільки мед, але і будь-які страви з нього. Це може бути медовик, пряники, свинина з медом. Так ви покажете свою повагу святому.

Прикмети і традиції

 • Якщо на 17 січня випадає повний місяць, і стоїть ясна погода, значить, навесні буде сильна повінь.
 • Якщо на деревах лежить багато снігу — у бджолярів буде вдалий рік, і вийде зібрати багато меду.
 • Людина, яка народилася в цей день, буде дуже прозорливою. В якості талісмана йому рекомендують носити лазурит і гранат.
 • Якщо небо в цей день безхмарне, то потужні морози стоятимуть ще досить довго.
 • Якщо 17 січня народжується дитина, то вона володітиме таємними знаннями.
 • Якщо в цей день людина збиралася в дорогу, їй потрібно зашити в комір квітку будяку, щоб нечисть не звела зі шляху і не здійснила пристріт.
 • Якщо хмари висять низько — це віщує холоднечу.
 • Якщо зоряне небо без хмар — буде сонце і мороз.
 • Червона зоря 17 січня віщує вітряну погоду.

Що не можна робити 17 січня

 • Нікому не можна міняти роботу в цей день
 • Не можна 17 січня підглядати і підслуховувати
 • Не можна розповідати про свої плани
 • Якщо ви зібралися в далеку подорож, то будьте обережні і намагайтеся не брати з собою маленьких дітей.
 • Народне повір'я говорить, що в цей день потрібно зашити в хустинку чортополох і носити в кишені. Це вбереже від пристріту і допоможе мандрівникам.

калина.jpeg

Фото: Соцмережі

Нагадаємо, напередодні Водохреща на більшості території України випав сніг. Помітно знизилася температура повітря і у Південному регіоні. Там лише за одну добу випала півмісячна кількість опадів, а муніципальним установам довелося розгортати у середмісті пункти обігріву. Однак, не всі знають, що окрім зовнішніх методів зігрівання під час морозів, існують інші додаткові заходи.

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok