Останні новини

Не коронавірусом єдиним: одеські медзаклади отримали вакцини проти низки хвороб

Зокрема отримані вакцини проти поліомієліту, гепатиту В, кору, паротиту та краснухи, гемофільної інфекції.

У лютому медустанови Одеси, які проводять вакцинацію, отримали чергову поставку імунобіологічних препаратів, закуплених Міністерством охорони здоров'я України за кошти державного бюджету. Загалом було придбано 42 370 доз вакцин для різних хвороб.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на прессулжбу Одеської міської ради

Читайте також: Facebook видалятиме публікації, які стверджують, що COVID-вакцина викликає аутизм

Отримані наступні вакцини:

  • 11500 доз інактивованої вакцини Імовакс Поліо; 
  • 7000 доз оральної вакцини Поліо Сабін для профілактики поліомієліту; 
  • 9300 доз вакцини Еувакс для профілактики гепатиту В; 
  • 6500 доз вакцини КПК Пріорікс проти кору, паротиту та краснухи; 
  • 5800 доз вакцини для профілактики гемофільної інфекції;
  • 2270 доз п'ятикомпонентної вакцини проти коклюшу, дифтерії, правця, гемофільної інфекції та гепатиту В.

Національний календар щеплень в Україні включає обов'язкову вакцинацію від десяти інфекційних захворювань: туберкульозу, гепатиту В, дифтерії, кашлюку, правця, поліомієліту, кору, краснухи, паротиту та гемофільної інфекції. У міських дитячих поліклініках і пологових будинках Одеси на сьогоднішній день є в наявності вакцини для профілактики всіх цих хвороб.

В період епідемії COVID-19 рутинна імунізація може і повинна бути продовжена для запобігання спалахам інших інфекційних хвороб.

Перед вакцинацією дитину повинен оглянути педіатр. Спеціальної підготовки і загальних аналізів перед щепленням проводити не потрібно, крім випадків, коли це необхідно конкретній дитині за медичними показаннями.

Читайте також: Вченим вдалося активувати імунітет від вірусу імунодефіциту

Перед щепленням рекомендовано зателефонувати до сімейного лікаря або педіатра, з яким підписано декларацію, і записатися на конкретний час з метою мінімізації часу перебування в медзакладі і контакту з іншими відвідувачами. Батькам необхідно забезпечити дотримання санітарно-гігієнічних заходів для захисту здоров'я дітей на шляху до медустанови.

У період несприятливої ​​епідситуації по COVID-19 рутинна вакцинація людей з симптомами ГРВІ не проводиться до моменту одужання. Вакцинація людей, які перебували на самоізоляції, проводиться після завершення періоду ізоляції при відсутності симптомів респіраторної інфекції. Робити щеплення людей, у яких було лабораторно підтверджено захворювання COVID-19, можна після одужання.

Инфографика щеплешь МОЗ.png

Інфографіка: МОЗ

Нагадаємо: 

  • В Україні найближчим часом можуть зареєструвати вакцину компанії Sinovac. Відповідні документи подані до міністерства охорони здоров’я. 
  • 15 лютого, МОЗ подало заявку про державну реєстрацію в Україні вакцини Oxford/AstraZeneca проти COVID-19 під зобов’язання для екстреного медичного застосування. Всесвітня організація охорони здоров’я схвалила AstraZeneca й дала дозвіл на використання цих ліків в усьому світі у межах ініціативи COVAX.

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!