Останні новини

Назвали напій, який допомагає проти COVID-19 - німецькі вчені

Група вірусологів з Інституту вірусології Університетської клініки Ессена у ході дослідження знайшли напій, який здатен пригнічувати активність COVID-19. Їм виявився трав'яний чай на основі шавлії і перили.

Про це йдеться у статті на сайті biorxiv.

Німецькі вчені доводили напої до кипіння напій, а потім настоювали їх протягом двох годин. Зазначимо, що це робили при температурі води в 60 градусів за Цельсієм. Тим самим при заварюванні чаю вони забезпечили максимальне насичення трав'яними компонентами.

У результаті дослідження стало відомо, що навіть короткочасного прийняття перили з шавлією досить, аби придушити відтворення коронавірусу. За даними вчених, результат спостерігався вже після 30 хвилин обробки клітин.

 “Стійка противірусна активність виявилася навіть тоді, коли клітини лікували лише пів години, а також у терапевтичних та профілактичних схемах. Враховуючи терміновість, такі недорогі та широкодоступні речовини можуть надати допомогу під час пандемії - особливо в регіонах з низьким рівнем доходу”, - пишуть самі дослідники. 

При цьому лікувальний ефект досягається не шляхом загального противірусного ефекту, бо ці ж відвари не мали дії на вірус простого герпесу. Тому такі чаї є скоріш профілактикою.

Нагадаємо:

Вийти в ефір
24.11