Останні новини

Нарегулював: Нацбанк виключив 27 компаній із реєстру фінустанов

Деякі представники бізнесу написали заяви за власним бажанням.

Національний банк України виключив із Державного реєстру фінансових установ 24 компанії. Причина - у них немає чинних ліцензій, а ще три установи написали заяви на вихід за власним бажанням.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на пресслужбу НБУ.

Читайте також: Нацбанк ввів у обіг пам'ятну монету на честь Агатангела Кримського

Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг на засіданні 2 квітня 2021 року ухвалив рішення про виключення з Державного реєстру фінансових установ у зв’язку з відсутністю чинних ліцензій 12 фінансових компаній, 10 страховиків, один ломбард та одну кредитну спілку. Компанії разом із виключенням втрачають статус фінансової установи.

Зазначається, що переважна більшість страховиків, що були виключені з реєстру, не подавали звітність до Національного банку з моменту анулювання ліцензій, хоча такий обов’язок у них залишався. Ті ж страховики, що подавали звітність після анулювання ліцензій, не дотримувалися обов’язкових нормативів. Причини анулювання ліцензій цим компаніям були різні - як добровільна відмова, так і позбавлення ліцензій за порушення ліцензійних умов, а також іншого законодавства, що встановлює вимоги до страховиків. Перебування компаній у реєстрі вводило в оману споживачів щодо можливості скористатися їхніми послугами.

Окрім того, три фінансові установи – ТОВ "ФК "Толкфін", ТОВ "ФК "ФінтрастГарант" та Кредитна спілка "Поміч" Національного університету "Києво-Могилянська Академія" - виключені з реєстру за власними заявами.

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Вийти в ефір
22.04