Останні новини

Наповнити один лиман водою іншого: еколог розповів, як врятувати Куяльник

Голова громадської організації “Зелений лист” Владислав Балінський запропонував вирішити проблему пересихання Куяльницького лиману, через наповнення його прісною водою з Хаджибейського лиману. Але вони вже забруднені “Інфоксводоканалом”.

Про це повідомляє сайт організації “Зелений лист”.

Еколог зазначає, що через те, що до Куяльницького лиману підвели зараз морську воду, він діє як, величезний випарник, і від цього збільшується концентрація солі.

“Якщо мова йде про наповнення лиману тільки морською водою, то водойма площею близько 60 квадратних кілометрів діє як гігантський випарник. І концентрація солі буде постійно підвищуватися. Щоб цього не відбувалося, необхідний приплив прісної води або примусова відкачка ропи назад в море”, - розповів Владислав Балінський

Неподалік знаходиться Хаджибейський лиман, прісними водами якого можна було б живити Куяльницький лиман. Разом з тим, компанія “Інфоксводоканал”, яка обслуговує станцію біологічної очистки “Північна”, нерідко зливає в Хаджибейський лиман фактично неочищені стічні води.

У свою чергу, підвищення рівня Хаджибейського лиману вище критичної позначки, періодично загрожує проривом дамби і змушує перенаправляти каналізаційні стоки безпосередньо в Одеську затоку. 

Нагадаємо, Будури - один з тринадцяти Тузловських лиманів в НПП "Тузловські лимани" залишився практично без води. На невеликій його площі вже йде формування солі.

Вийти в ефір