Останні новини

Налітайте, тут вільно: як в Одесі отримати інформацію про незайняту земельну ділянку у 2021 році

В Одесі повідомили про способи отримання інформації щодо вільних земельних ділянок

У 2020 році в Україні реалізували земельну реформу, яка сприяла встановлення офіційних ринкових цін на землю. Але у багатьох людей виникли проблеми із отриманням інформації про вільну ділянку. 

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на офіційний сайт ОМР.

Відомо, що дізнатись чи незайнята земельна територія можна двома способами:

Перший - використати мережу Інтернет на офіційному сайті Публічної кадастрової карти

На Кадастровій карті можна побачити:

  • графічне місце розташування земельної ділянки;
  • кадастровий номер;
  • форму власності;
  • цільове призначення;
  • площу.

З відомостями, які містяться в Кадастровій карті, може ознайомитися будь-яка особа, що має доступ до мережі Інтернет, але інформація щодо власника земельної ділянки не відображається.

Інформація про власників та користувачів земельних ділянок по всій території України також є доступною. Для її отримання заявнику також необхідно:

  • зайти на сайт Кадастрової карти;
  • ввести кадастровий номер земельної ділянки;
  • у формі відомостей вибрати "Інформація про право власності та речові права";
  • ідентифікуватися.

Після цього інформаційна система автоматично опрацьовує запит та надає відомості про права власності на землю та дату їх набуття. Така інформація також надається безкоштовно.

Другий - надіслати запит про надання доступу до публічної інформації до місцевого територіального органу Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (сільська, селищна, міська рада за місцем розташування земельної ділянки).

Розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту. Якщо особі відмовляють у наданні інформації про вільні земельні ділянки, то таку відмову слід оскаржити. Порядок оскарження рішень дій чи бездіяльності розпорядників інформації регулюється нормами Кодексу адміністративного судочинства України та вирішується в судовому порядку.

Нагадуємо, що Всеукраїнська професійна асоціація підприємців проведе автопробіг "Локдаун знищує малий бізнес" в Одесі. Акція відбудеться 13 січня. 

Теги: