Останні новини

Нацбанк вводить в обіг пам'ятну монету на честь Агатангела Кримського

Пам'ятна монета буде номіналом у 2 гривні і тиражем 35 тисяч штук

Національний банк з 12 січня вводить в обіг пам'ятну монету номіналом у 2 гривні і тиражем 35 тисяч штук. Її присвятили українському історику, славісту, мовознавцю, сходознавцю, письменнику, перекладачу, одному із засновників української Академії наук та одному з перших академіків – Агатангелу Юхимовичу Кримському. 

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на пресслужбу НБУ.

Вільно володіючи майже 60 мовами, переважно східними, а також знаючи всі діалектні особливості української мови, вчений зробив значний внесок в українське сходознавство та україністику.

На аверсі монети розміщено: вгорі - малий Державний Герб України, праворуч від якого написи: Україна/2 грівні/2021; композицію, що символізує діяльність вченого-сходознавця та джерело знань - геометричний декор із розкритих книг, що складаються в багатопроменеву зірку, в центрі якої слова А. Кримського: "Я зрозумів, що мушу бути українофілом -/ це я зрозумів цілком свідомо; під цитатою – факсиміле А. Кримський; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (внизу праворуч).

На реверсі монети на тлі вертикальних ліній, що символізують трагічну долю вченого, зображено портрет Кримського, під портретом діагонально розміщені написи: Агатангел (ліворуч), Кримський (праворуч); внизу роки його життя - 1871-1942.

Агатангел Кримський.jpg

Фото: НБУ

Нагадаємо, в Одесі о 7 ранку місцеві мешканці знайшли 4-річну дівчинку, яка блукала містом без теплого одягу. Малеча намагалася знайти свою маму і постійно про неї запитувала. На місце одразу приїхали правоохоронці, які забрали дитину до машини, зігріли та погодували її.