Останні новини

На Степана можна ворожити на заміжжя - свята та традиції на 9 січня

Свята та прикмети на 9 січня

9 січня в Україні - день пам’яті Рауда Сильного. Це свято відзначають люди язичницької віри, а православні християни та греко-католики вшановують пам’ять первомученика і архідиякона Стефана, який проповідував, підкріплюючи істинність своїх слів знаменнями і чудесами.

Про таке повідомляє Odesa Live з посиланням на WestNews.

Свого часу король Олаф відбув у частину країни, яка перебувала під владою Данії, щоб присвятити дикунів-язичників в істинну віру. Люди неохоче приймали хрещення, але доводилося, а хто відмовлявся, піддавалися страшним тортурам і були вбиті.

Щоб особливо стійкі люди відмовилися від своєї віри, кожен день кати вигадували нові і більш жорстокі тортури та страти. Серед непокірних людей був Рауд Сильний, він був великим землевласником, лідером-священиком і мореплавцем. Він володів знаменитим кораблем "Дракон", це судно за розміром перевищувало будь-яке, яке було у флоті Олава. Не дивлячись на це, король переміг у битві на море Рауда Сильного, вражений покинув бій, рятуючись втечею. Однак, король вистежив Рауда і захопив його. Олаф обіцяв Рауді, коли той прийме християнство, він дасть йому королівську дружбу, збереже свої землі і знаменитий корабель. Гордий Рауд категорично відмовився від цієї пропозиції, сказав, що ніколи не вірував у Христа, і крім цього почав єхидно знущатися над християнською релігією і християнським Богом. Король страшно був розгніваний, і сказав, що Рауда спіткає жахлива смерть. Непокірного прив’язали до стовпа і впустили йому в горло отруйну змію, через залізний горн. Після того як Рауд помер, король захопив його землі, всю зброю, дорогоцінні метали і корабель. Людей Рауда насильно хрестили, а тих, які відмовилися, замучили до смерті. Завдяки цій події Рауд Сильний став одним із мучеників язичницької релігії, яка грунтувалася на скандинавській міфології.

Традиції на 9 січня

 1. У день Степана, 9 січня, дівчата ворожать на швидке заміжжя. Розсипають на столі насіння і попарно їх перераховують.
 2. Якщо випадає парна кількість, значить, в цьому році, можливо, вдасться знайти собі пару.
 3. Якщо дівчина залишилася з одним насінням, означає, що заміж вийде нескоро.
 4. Саме 9 січня вшановували пастухів. З ними укладали договір про найм, відправлялися до них у гості з частуваннями.
 5. Якщо знали, що пастух володіє чаклунським даром, то намагалися з ним затоваришувати, щоб в сезон випасу він зберігав худобу.

Народні прикмети на 9 січня:

 • Якщо на деревах видно іній – чекайте багатого врожаю хлібних культур.
 • Мороз і сонце за вікном віщують урожайний рік.
 • Снігопад обіцяє багатий урожай ягід та грибів.
 • Якщо ворони гніздяться на снігу – чекайте швидкого тепла. Якщо ж птахи збираються зграйками на верхівках дерев, то морози будуть тривати досить довго.
 • Якщо на вулиці не помітно дрібних птахів, отже незабаром почнуться снігопади.
 • Якщо вночі місяць червоний – вранці буде тепло.

Що можна робити 9 січня

 • 1. Цього дня незаміжні дівчата можуть ворожити на заміжжя. Для цього треба розсипати на столі насіння. Якщо випаде парне число, то протягом року вдасться знайти собі пару, якщо ж непарне – заміж дівчина вийде ще не скоро.
 • 2. Якщо в день Степана напоїти коня водою з відра, в якому буде срібна монетка, то тварина весь рік буде послушною. Також такий обряд, за повір’ями, захистить коня від можливих хвороб.
 • 3. Господарю оселі в цей день потрібно обгородити свій будинок осиковими кілками, щоб протягом усього року в нього не ввійшла ніяка нечисть.

Що не можна робити 9 січня

 1. На Степана не можна займатися хатньою роботою, адже цей день є одним із різдвяних свят.

Нагадаємо, у Лос-Анджелесі померла акторка Маріон Ремсі, відома за роллю Лаверни Гукс в серії фільмів "Поліцейська академія", які виходили в 1980-х роках. Ремсі пішла з життя у віці 73 років, її смерть підтвердив агент акторки.