Останні новини

На шляху до свободи існують перепони: Європейський союз визначив план розвитку українських медіа

Основними проблемами медіаринку є засилля впливу олігархів у ЗМІ.

Європейський Союз вітає прогрес України у сфері свободи медіа і вираження поглядів, що також сприяло просуванню демократичних реформ та боротьби з корупцією. При цьому наголошується, що на шляху до свободи існують перепони.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на звернення дипломатичної місії Європейського Союзу в Україні з нагоди Всесвітнього дня свободи преси.

Читайте також: Одеська область - третя за перешкоджанням журналістській діяльності - МВС

Як зазначають "Репортери без кордонів", в Україні необхідно:

  • більше зробити для послаблення значного впливу олігархів на медіа, заохочувати редакційну незалежність;
  • боротися з безкарністю за злочини, скоєні проти журналістів та видань. Розслідування таких злочинів мають бути достовірними та прозорими. Вони не повинні залишатися безкарними.

Крім цього впродовж останнього року в Україні було зафіксовано численні випадки залякувань та харасменту журналістів, разом з випадками перешкоджання роботі з висвітлення дотичних до пандемії COVID-19 питань.

"Професійні та незалежні журналісти першими реагують на "інфодемію", яка супроводжує глобальну пандемію COVID-19. Правдиві новини, які ми отримуємо від них щодня, мають важливу роль у формуванні нашого імунітету до вірусу дезінформації", — йдеться у зверненні ЄС в Україні.

Нагадаємо: 

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Вийти в ефір
06.05