ЕКЗИТ-ПОЛИ
Геннадій Труханов
Геннадій Труханов
34,4 %
Микола Скорик
Микола Скорик
17,9 %
Олег Філімонов
Олег Філімонов
13,7 %
Петро Обухов
Петро Обухов
12,5 %
Сергій Ківалов
Сергій Ківалов
5,4 %
Євген Червоненко
Євген Червоненко
3,56 %
Сергій Калинчук
Сергій Калинчук
3,08 %
Едуард Гурвіц
Едуард Гурвіц
2,75 %
Олег Михайлик
Олег Михайлик
1,32 %
"Довіряй ділам"
23,77 %
"Опозиційна платформа - За життя"
22,38 %
"Слуга народу"
15,95 %
"Європейська солідарність"
12,72 %
"Українська морська партія Сергія Ківалова"
4,16 %
"Партія Шарія"
7,63 %
ВО
ВО "Батьківщина"
1,8 %
"Блок Едуарда Гурвіца"
1,56 %
"За майбутнє"
3,32 %
"Сила і честь"
2,09 %
ЯВКА ТА ПОРУШЕННЯ
ЯВКА СТАНОМ НА 20:00
ЯВКА СТАНОМ НА 20:00
36,98 %
ПОРУШЕННЯ В ОДЕСІ СТАНОМ НА 20:00
ПОРУШЕННЯ В ОДЕСІ СТАНОМ НА 20:00
263

Останні новини

На Одещині "вмирає" озеро Сасик: його забруднюють хімічними речовинами

В озеро Сасик, яке розташоване в Одеській області, потрапляє надмірна кількість хімічних речовин. Вони потрапляють в штучне озеро з полів державних і приватних господарств.

Про це повідомляє “ГолосUA”.

“В озері Сасик порушений водообмін. Річ у тому, що там був канал, який з'єднує озеро Сасик з річкою Дунай. А через надмірне попадання фосфатів і нітратів, які потрапляють з полів державних і приватних господарств в озеро, воно почало інтенсивно цвісти. Водообміну немає, вода не очищується, все це осідає на дні та накопичується”, - зауважив еколог Національної екологічної ради України, голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков.

За його словами, через обміління водойми вода в ньому влітку стає гарячою.

“Оскільки озеро Сасик протягом 40 років обміліло більш ніж на 1,5 метра і воно добре прогрівається сонцем, а нітрати й фосфати викликають цвітіння в такій температурі води”, - резюмував Олександр Чистяков.

За словами еколога Івана Русева, в кінці серпня озеро Сасик знову стрімко зацвіло отруйними синьо-зеленими водоростями. Вони гублять все живе і підтримують кризову соціально-екологічну обставину, а також створюють небезпеку для життя.

“Скоро вибори та знову почнеться піар на “екотерористичному” пам'ятнику радянської епохи. Але є непорушна істина і закони природи — без возз'єднання лиману Сасик з Чорним морем, майбутнього у нього немає, а місцеві жителі і їх нащадки приречені на страждання і муки”, - поділився еколог.

Зазначимо, понад 50 років тому радянська влада вирішила перекинути стік сибірських річок та одночасно перекинути частину стоку з Дунаю, через всі причорноморські лимани в річку Дністер, а потім направити воду в Дніпро. Першою “жертвою” став унікальний морський лиман Сасик.

“Не спитавши сам лиман, не запитавши місцевих жителів, витративши кілька сотен мільйонів доларів, “тіло” Сасика заповнили прісної дунайською водою і почали масштабний полив. Але материнське ложе і бічні припливи солоних вод в сам лиман, зіпсували всі плани екотерористів. При цьому, поливаючи непридатною водою, було знищено понад 50 тис. га унікальних чорноземів”, - резюмує Іван Русев.

Фото з Facebook сторінки Івана Русева

Нагадаємо, на Крижанівці велике та гарне озеро залили бетоном, тепер на його місці — болото, яке поросло очеретом. Від ставка залишилась лише невелика калюжа.

Вийти в ефір