Останні новини

На Дунаї почалося спільне навчання Військово-Морських Сил України і Румунії

В Ізмаїлі розпочалося спільне навчання Військово-Морських Сил України та Військово-Морських Сил Румунії “Riverine-2020”, яке проводиться вже третій рік поспіль починаючи з 2018 року. Відмінністю навчання яка була запроваджена тільки цього року, стане відпрацювання завдань з бойового тралення окремих ділянок акваторії річки Дунай та навчання з протиповітряної оборони з відбиття повітряного нападу противника в специфічних умовах річкової навігації. 

Про це повідомляє АрміяInform.

“Riverine-2020” спрямоване на зміцнення регіональної безпеки, забезпечення стабільності та покращення рівня взаємодії та сумісності між Військово-Морськими Силами України і Румунії.

Крім корабельно-катерних груп, від українських та румунських ВМС до відпрацювання спільних заходів залучаються й підрозділи Морської охорони Державної прикордонної служби України та Прикордонної поліції Румунії.

“Керівництво навчання ставить за мету максимально ефективно натренувати та підготувати багатонаціональні корабельно-катерні тактичні групи до проведення операції з безпеки на річці Дунай. Під час навчання усі тактичні елементи відпрацьовуватимуться за стандартами НАТО,” - зазначено у повідомленні. 

Маємо зазначити, що останніми роками через активні повені та зміну рівня води в Дунаї на різних ділянках цієї річки виявляли вибухонебезпечні предмети ще часів Першої та Другої світових війн. 

Також у повідомлені додають: “Крім того, українські та румунські військові моряки разом із прикордонниками виконають елементи тактичного маневрування, контролю за цивільним судноплавством, спостереження за річковою обстановкою та відпрацюють заходи з охорони та оборони місць стоянки тощо. Інтенсивно тренуватимуться з організації зв’язку та взаємодіятимуть з літаками та вертольотами морської авіації ВМС України. Учасники навчання проведуть пошуково-рятувальну операцію з рятування особового складу та нададуть допомогу аварійному надводному об’єкту, який зазнає лиха”.

Фото: АрміяInform

Нагадаємо, до Чорного моря увійшов французький розвідувальний корабель Dupuy de Lôme (A759). Це корабель був розроблений для радіотехнічної розвідки.

Вийти в ефір