Останні новини

На 6-му кілометрі під Одесою перепоховають останки жертв репресій та загиблих воїнів

Мерію закликали не видавати дозволи на проведення земельних та будівельних робіт на ділянці, де можуть бути масові поховання.

В Одеській міськраді вирішили створити комплексну робочу групу, яка підніме в архівах списки загиблих у 1937-1938 роках і визначить межі масового поховання на 6-му кілометрі Овідіопольської дороги. Таке рішення ухвалили за результатами робочої зустрічі міського голови Геннадія Труханова з представниками Українського інституту національної пам'яті, а також спецпідприємств і громадських організацій, які займаються питаннями пошуку і перепоховання загиблих воїнів і жертв репресій. 

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на пресслужбу мерії.

Читайте також: Twitter видалятиме публікації, які заперечують Голокост

Учасники зустрічі обговорили питання проведення заходів з дослідження і подальшого перепоховання жертв репресій, які були розстріляні в Одесі орієнтовно в 1937-1938 роках. За різними джерелами, цифра похованих у цьому місці коливається від 5 до 20 тисяч осіб.

Додмамо, державна міжвідомча комісія у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій рекомендувала Одеській міській раді утриматись від надання дозволів на проведення земельних та будівельних робіт на ділянці, де можуть бути масові поховання жертв політичних репресій в районі 6-го кілометра Овідіопольської дороги.

Справу про придбання землі для кладовища "Західне" в Одесі не скерували в суд тому, що підозрювані, серед яких - посадовці Одеської міськради та представники задіяної комерційної структури, ознайомлюються з матеріалами слідства. 

У 2016 році Одеська міська рада викупила у комерційної структури нежитлову нерухомість загальною площею понад 6 тис. кв. м, розташовану на 141 га. Завдяки цій ділянці, яка перебувала у комунальній власності, планували збільшити площі для поховань на кладовищі "Західне". Ціну викупу визначили у понад 146 млн грн нібито за результатами незалежної оцінки. Однак, через два роки експертизу провела державна спеціалізована експертна установа в межах розслідування НАБУ та САП і встановила, що ціну викупу завищили більш як у 10 разів (реальна вартість становила близько 15 млн грн), а дані, на підставі яких її визначили у 2016 році, виявилися неправдивими.

146 млн грн, які у 2016 році надійшли комерційній компанії від департаменту комунальної власності Одеської міськради як оплата за будівлі та споруди, її власники вивели та легалізували через низку суб’єктів господарювання.

24 листопада виконком Одеської міської ради вирішив передати цю нерухомість КП "Міське капітальне будівництво".

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok

Вийти в ефір
21.04