Останні новини

Мовний омбудсмен: посадовець Тарас Кремінь планує заборонити функціонування регіональних мов

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь після виборів вимагає від деяких місцевих рад скасувати рішення про функціонування регіональних мов. Він також просить генпрокурора Ірину Венедіктову через суд скасувати відповідні рішення.

Про це йдеться в повідомленні на сторінці Facebook.

За його словами, всупереч скасуванню закону про основи державної мовної політики, регіональні мови фактично діють в окремих громадах Дніпропетровської, Закарпатської, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Одеської, Херсонської та Чернівецької областей.

"Згідно із законом про забезпечення функціонування української мови як державної,  всі органи влади і місцевого самоврядування повинні у шестимісячний термін з дня набрання чинності цим законом, забезпечити приведення своїх нормативних актів у відповідність", - зазначив Тарас Кремінь.

Він також підкреслив, що окремі органи місцевого самоврядування досі ведуть діловодство регіональною мовою - це пряме порушення чинного закону.

Нагадаємо, сьогодні, 19 листопада, співробітники Нацполіціі і СБУ провели обшуки в Музеї Революції Гідності. Правоохоронці відкрили діло по мільйонному розкраданні на будівництві меморіалу, який присвячений загиблим учасникам Майдану.

Вийти в ефір
03.12