Останні новини

Мовні заступники: в Одеській ОДА та мерії з’являться нові посади

Мовний омбудсмен назвав такий підхід "лагідною українізацією по-одеськи".

У очільника Одеської ОДА Сергія Гриневецького, а також у міського голови Одеси з’являться заступники, які слідкуватимуть за дотриманням мовного законодавства. Крім того, в Одесі найближчим часом запрацюють курси з вивчення української. 

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на пресслужбу Уповноваженого із захисту державної мови

Читайте також: Секретар РНБО заявив, що англійська має стати другою мовою в Україні

Зустріч мовного омбудсмена Тараса Креміня з Геннадієм Трухановим, Сергієм Гриневецьким і головою Одеської обласної ради Григорієм Діденком відбулася 2 квітня. 

Під час обговорення закону про функціонування української мови, очільник Одеської ОДА підтримав ініціативу щодо призначення профільного заступника. Він має взяти на себе відповідальність за впровадження державної мовної політики та контроль за дотриманням мовного законодавства. 

Міський голова Геннадій Труханов не залишився осторонь і заявив, що найближчим часом в Одесі мають запрацювати масштабні курси з вивчення української. Також діятиме міська програма з розвитку державної мови і буде працювати профільний заступник міського голови.

“Лагідна українізація по-одеськи - це кращий приклад того, як, захищаючи та розвиваючи державну мову, треба відстоювати національні інтереси”, - наголосив Тарас Кремінь.

Він зазначив, що не зафіксовано жодних фактів дискримінації громадян, які спілкуються в Україні іншими мовами. 

“Натомість маємо численні факти, скажімо, зі сфери обслуговування, коли громадян цькують та принижують за використання української мови”, - зазначив Тарас Кремінь.

Мовний омбудсмен.jpg

Фото: пресслужба Уповноваженого із захисту державної мови

Нагадаємо: 

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Вийти в ефір
15.04