Останні новини

Міжнародний день КВК: свята і традиції 8 листопада

8 листопада святкують міжнародний день Клубу веселих і кмітливих та Всесвітній день містобудування. У православній церкві вшановується пам’ять святого Дмитра Солунського.

Про це повідомляє Odesa Live.

Міжнародний день КВК

Вперше Міжнародний день КВК святкували 8 листопада 2001 року. Цей день сміху та гумору відзначали в Московії та деяких країнах СНД. З того часу це свято знайшло популярність і вже має свої традиції святкування.

Всесвітній день містобудування

8 листопада відзначається Всесвітній день містобудування або Всесвітній день урбанізму. Це свято присвячується розвитку містобудування як галузі, завдяки якій все більше і більше людей можуть отримати комфортний простір для життя, де забезпечені всі необхідні потреби.

Міжнародний день радіології

Міжнародний день радіології відзначається в різних країнах світу 8 листопада. Це свято з’явилося у 2012 році, воно є спільною ініціативою Європейського товариства радіологів, Товариства радіологів Північної Америки, а також Американського коледжу Радіології.

День Святого Великомученика Дмитра

У цей день вшановується пам’ять святого Дмитра Солунського. Якщо на Дмитра тепло, то і всій зимі бути з мокрими теплинами. Якщо “Дмитро на снігу – весна буде пізня”. Сприятлива погода у цей день передвіщала ранню весну. А якщо на Дмитра була багряна зоря, варто чекати вітру.

Іменини

Марк, Афанасій, Дмитро, Опанас, Василь, Антон.

Народні прикмети на 8 листопада:

  • Відлига на Дмитра — зима буде мокрою та теплою, а весна — ранньою.
  • День на Дмитра без снігу — зими поки що не буде
  • Земля на Дмитра замерзла і дме холодний вітер — снігу не буде до свят
  • Сніг і мороз на Дмитра — весна буде пізня й холодна
  • На Дмитра тепло — весна буде рання, м’яка
  • Якщо на Дмитра дощ, то на Введення снігу буде по коліна
  • Випав сніг — увесь листопад буде холодним і морозним

Нагадаємо: 

  • Кандидат у мери Одеси Євген Червоненко закликав жителів міста у другому турі виборів прийти на вибори і віддати свій голос за представника ОПЗЖ Миколи Скорика.
  • У суботу, 7 листопада, на вулиці Одеси вийдуть Міс Абстракція, Фантастік, Жора, Пан Рапан та Довголітман. Вони нас занурять у День чоловіків та День витверезника, а ще розкажуть більше про шоколад та йогу. 
  • Спадщина відомого одеського письменника-сатирика Михайла Жванецького, який помер 6 листопада, дістанеться його молодій дружині Наталі та їх спільній дитині Дмитру. Також є двоє синів і три доньки, народжених поза шлюбом, однак тісних зв'язків артист ні з ким із них не підтримував.

Вийти в ефір
04.12