Останні новини

Місцеві бюджети Одещини можуть отримувати додатково 1,2 мільярди гривень, якщо середня зарплата буде вища, - Гриневецький

Наразі вона на 1316 гривень менша, ніж номінальна по Україні.

Підвищення середньої зарплати по Одеській області до рівня середнього по Україні дасть можливість місцевим бюджетам отримати додатково 1,2 млрд.грн. А загальний обсяг додаткових надходжень по ПДФО до місцевих бюджетів Одещини може становити – 1,4 млрд.грн., в тому числі обласний бюджет 210 млн.грн.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на пресслужбу Одеської ОДА.

Читайте також: Стало відомо, яка середня зарплата в мешканців Одеси та області

Рівень середньої заробітної плати по Одеській області складає 11 233,0 грн., що на 1316 грн. менше середньої зарплати по Україні. 

"На промислових підприємствах Одеської області середня зарплата менша на 1551 грн аніж по Україні – 11 686 грн., така ж ситуація і в сільськомугосподарстві – маємо лише 6539 грн., тоді як по країні – 9338 грн. Будуємо більше за всіх, а зарплата в будівництві мізерна – 8514 грн! Потужні ринки, мережі величезних супермаркетів і торговельних центрів зосереджені у нас, а працівники торгівлі отримують копійки – 8456 грн. і це навіть менше ніж в середньому по Україні на 3790 грн. Зрозуміло, що ми й надалі працюємо "в тіні", і платимо зарплати в конвертах!" – сказав Сергій Гриневецький.

На думку, Сергія Гриневецького, підвищення середньої зарплати по області до рівня середнього по Україні дасть можливість місцевим бюджетам отримати додатково 1,2 млрд.грн. А загальний обсяг додаткових надходжень по ПДФО до місцевих бюджетів Одеськоїобласті може становити – 1,4 млрд.грн., в тому числі обласний бюджет 210 млн.грн.

"То ж з результатами колегії Одеської обласної державної адміністрації я даю доручення своїм заступниками та Департаменту фінансів, надати Білгород-Дністровській, Кодимській та Біляївській громадам допомогу, бо як бачимо — там взагалі кепські справи. Невиконані планові показники по ПДФО, найнижчий рівень заробітної плати по ОТГ в галузях сільське господарство і будівництво. Я взагалі не розумію, що це за зарплата в будівництві 3000 гривень?! Чи наприклад, в переробній промисловості — 1900 грн?! Треба уважно розібратись з цими питаннями! Найнижчий рівень ставок земельного податку. Чому? Це ж ваші резерви! Не виконується план і по єдиному податку. Надвисокі ставки зарплат керівників громад, а ось на оздоровлення та відпочинок дітей кошти чомусь не передбачені", –додав  Сергій Гриневецький.

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Вийти в ефір
10.05