Останні новини

Міністр енергетики все ж таки не звільнився, а Україна отримає холодильники для зберігання Pfizer - головні новини 8 квітня

Глава Військового комітету НАТО зустрівся з головнокомандувачем ЗСУ.

В Україні станом на 8 квітня стало багато подій, у тому числі виконуючий обов’язки міністра енергетики Юрій Вітренко спростував інформацію про своє звільнення. Україна в рамках допомоги від США отримає спеціальні холодильники для зберігання вакцини Pfizer.

Детальніше про це та інші події повідомляє Odesa Live.

Читайте також: В Одесі планують побудувати підземні паркінги - які є складнощі

Міністр енергетики звільнився?

Фото: Міністерство енергетикиФото: Міністерство енергетики

Виконуючий обов’язки міністра Юрій Вітренко спростував інформацію щодо звільнення, яка поширилася 7 квітня. Він зазначив, що зараз в Україні вистачає зовнішніх загроз, аби створювати внутрішні, для ефективної боротьби з якими потрібна командна робота органів державної влади. 

“Чутки про нарікання з боку Уряду, Офісу Президента, міжнародних партнерів на роботу Міністерства енергетики під моїм головуванням мають маніпулятивний характер”, - заявив Вітренко. 

Річні тарифи на газ для населення

З 1 травня запроваджуються річні тарифи на газ. Відповідну постанову ухвалила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Усі постачальники, будуть зобов'язані у період до 25 квітня 2021 року довести до всіх побутових споживачів інформацію про ціни, що діятимуть протягом цього періоду. У період дії річного контракту ціну можна буде змінювати лише у бік зменшення. Збільшувати ціну в порівнянні з тою, яка буде встановлена станом на 25 квітня, неможливо.

Разом з вакциною Pfizer Україна отримає холодильники 

Фото: PfizerФото: Pfizer

Україна отримає холодильники для транспортування і зберігання препаратів проти COVID-19 компанії Pfizer від агентства США з міжнародного розвитку USAID. На думку представників посольства Сполучених штатів, угода нашої держави з компанією надає можливість країнам побудувати майбутнє без коронавірусу. 

Читайте також: У квітні МОЗ України очікує на нову партію вакцин Sinovac та допомогу від COVAX

"Вакцини, схвалені ВООЗ, є одними з найефективніших інструментів боротьби з цією пандемією. Вони зменшують трагічні людські втрати та пом'якшують поточні наслідки у сфері охорони здоров'я та в економіці", – йдеться в повідомленні.

Зустріч голови Військового комітету НАТО з головнокомандувачем ЗСУ 

Глава Військового комітету НАТО, головний маршал авіації Стюарт Піч прибув у Київ з робочим візитом. Перед цим у Львові він зустрівся з головнокомандувачем Збройних сил України генерал-полковником Русланом Хомчаком.

Вони обговорили ситуацію на Донбасі та загальні обставини безпеки в регіоні. Хомчак наголосив, що візит глави Військового комітету НАТО є "переконливим свідченням" уваги, яку керівництво Альянсу приділяє питанням розвитку відносин стратегічного партнерства з Україною.

Сайт Альянсу отримав версію державною мовою

Скріншот: НАТОСкріншот: НАТО

Офіційний сайт НАТО отримав україномовну версію. Обрати її можна в правому верхньому куті головної сторінки. 

Видно, що українська версія сайту ще “сира”. Наприклад, заголовки новин НАТО написані державною мовою, однак, самі тексти - англійською. Також виглядає і російська версія сайту.

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok! 

Вийти в ефір
15.04