Останні новини

Мільйонні збитки: у Держрезерві підтвердили тотальне розкрадання і знищення запасів

Аудит Державного агентства резерву підтвердив розкрадання тисяч тонн запасів, катастрофічний технічний стан підприємств, напівпорожні склади і багатомільйонні фінансові махінації. 

Про це в четвер, 5 листопада, повідомила пресслужба Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

Відзначається, що масштабна ревізія із залученням усіх компетентних органів відбувалася уперше за останні роки за ініціативою Мінекономіки і за дорученням Кабміну.

"Те, що відбувається в Держрезерві, неприпустимо. Ще навесні, коли я тільки прийшов до міністерства і почав дізнаватися про волаючі факти діяльності Держрезерву, ми ініціювали перевірку. Ситуацію з Держрезервом, яку ми бачимо зараз, потрібно в корінь міняти", - підкреслив міністр економіки Ігор Петрашко.

Так, за результатами перевірок наявності зернових запасів, виявлені факти псування зерна і неможливості його подальшого використання навіть для кормів на суму 35,5 млн гривень.

Причиною цього в міністерстві називають безвідповідальне, неналежне зберігання без дотримання яких-небудь регламентів. Приміром, терміни зберігання зернової продукції складають два роки, тоді як "маса зерна на держпідприємствах - продукція 2010-2011 років". Нестача зерна тільки на одному з підприємств Держрезерву досягала 27,9 млн гривень.

У міністерстві помітили, що це вартість зерна в цінах на момент його закладки. Тобто, на сьогодні сума збитків може бути вища. Окрім того, за результатами перевірки зберігання продуктів харчування виявлено, що на підприємствах зберігаються товари продовольчої групи, терміни придатності яких вже давно збігли.

"Таких прострочених товарів, які можуть тільки утилізувати, налічується на суму більше 100 млн грн. Також на підприємствах є прострочені товари непродовольчої групи на суму 200 млн гривень", - повідомили в міністерстві.

Водночас, у пресслужбі поінформували, що у фінансово-господарській діяльності підприємств Держрезерву сума порушень склала 31,4 млн гривень. Також ревізія виявила порушення законодавства при здійсненні публічних закупівель без укладення договорів. Нині матеріали ревізії передані в НАБУ, СБУ і Нацполіцію.

госрезерв.jpgфото: progres24.org.ua

Нагадаємо, виконувач обов'язків голови Одеської обласної державної адміністрації В'ячеслав Овечкін розпорядився провести плановий внутрішній аудит в Департаменті охорони здоров'я та підприємствах (установах, закладах), координація діяльності яких покладена на цей департамент. Вони мають надати всі документи, які буде вимагати аудиторська служба.

Вийти в ефір
25.11