Останні новини

Микола Скорик заявив про необхідність підтримки російської мови в Одесі

У п’ятницю, 6 листопада, кандидат у мери Одеси Микола Скорик заявив в ефірі телеканалу “Репортер”, що у нашому місті необхідно підтримували російську мову. “Опозиційна Платформа - За Життя”, заперечує певний мовний законопроєкт і закон про освіту в Конституційному суді України.

Про це повідомив Микола Скорик на своїй сторінці в Facebook.

“Коли я чую, що в Одесі нема потреби захищати російську мову - я наводжу приклад: якщо в одному із закладів громадського харчування працівник звернеться до нас російською мовою - то у співробітників наглядового органу, який заснований відповідно до закону про мову, є все підстави його оштрафувати. Вважаю це абсолютно ненормальним. На рівні держави наша політсила, “Опозиційна платформа - За життя”, заперечує цей законопроєкт і закон про освіту в Конституційному суді України.

Що стосується того, що я можу зробити, як міський голова, після обрання, то найперше - це активне фінансування муніципальних програм, спрямованих на підтримку російської та інших мов національних меншин, як це записано в Конституції та Європейської мовної Хартії.

Для Одеси це не меншість, а більшість, тому що більшість одеситів, згідно з усіма соціологічними опитуваннями, говорять по-російськи. І коли мені кажуть, що їм ніхто цього не забороняє - то, проте, звернутися в офіційні органи, до суду, до органів правопорядку російською мовою вони не можуть. Такий стан речей суперечить Європейській мовній хартії та ми повинні зробити все, щоб людям було комфортно.

Що можна зробити? Повторюся, міська влада може забезпечити можливість звернення городян до міських органів російською мовою. Міська влада також має можливість фінансувати муніципальні програми з організації російських класів і подібні програми, пов'язані з підтримкою і російської мови, і інших мов національних громад. Безумовно, потрібно підтримувати та українську мову, як державну, але Україна - багатонаціональна і багатомовна країна, і вона повинна виконувати свої конституційні та європейські зобов'язання в цьому питанні”.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FSkorykOfficial%2Fvideos%2F3560186344028211%2F&show_text=0&width=560" width="640" height="480" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allowFullScreen="true"></iframe>

Нагадаємо:

Вийти в ефір
30.11