Останні новини

Мешканці європейських країн підтримують вступ України до ЄС - дані опитування

Вступ України до Євросоюзу підтримують 55% громадян країн ЄС. За приєднання країни до НАТО виступають 38%. 

Про це повідомляє “Кореспондент”. 

Такі дані за результатами опитування "Як сприймають Україну в країнах ЄС", проведеного у Франції, Німеччині, Італії та Польщі  отримали дослідники соціологічного агентства Kantar Profiles Division. 

"Більшість респондентів (55%) підтримують членство України в ЄС. Підтримка членства України в НАТО також значна (38%), але ця відповідь не отримала підтримки більшості", - йдеться в звіті за підсумками опитування.

Зазначається, що 21,5% респондентів підтримують приєднання України і до ЄС, і до НАТО. При цьому головною перешкодою для вступу в України в ЄС респонденти вважають корупцію - 43,1% опитаних заявили, що боротьба з корупцією є головним пріоритетом для України. Для порівняння, в 2015 році цей показник становив 37,5%.

ЕС.jpg

Фото: МІД України

Основною асоціацією з Україною опитані, як і в 2015 році, називають війну. При цьому кількість респондентів, які асоціюють Україну з військовим конфліктом, скоротилося - з 49% в 2015 році до 12% в 2020 році. Також Україна асоціюється з бідністю (10,8%) і іммігрантами (10,3%).

"На жаль, більшість респондентів пов'язують з українською державою негативні асоціації. Більшість з 10 найпопулярніших згадок - негативні, і цей тренд простежується у всіх країнах опитування. Винятком можна вважати Італію, яка має більше позитивних і нейтральних згадок в першій десятці асоціацій з Україною, ніж будь-яка інша країна опитування", - зазначають дослідники.

У той же час, 23,6% респондентів заявили, що у них немає ніяких асоціацій з Україною.

Нагадаємо, це саме агентство ставило питання українцям питання щодо бажання вступити до ЄС і НАТО. Бажаючих виявилось небагато - лише 21,5%.Вийти в ефір
04.12