Останні новини

Медична бюрократія в Одесі: пацієнтка з COVID-19 померла так і не дочекавшись ліків

В Одесі сталася чергова трагедія з пацієнтом хворим на COVID-19. Літня жінка в дуже важкому стані померла, поки головні лікарі та депутат вирішували бюрократичні питання.

Про це розповіла Катерина Ножевникова.

Як останній шанс жінці призначили дорогі ліки. До цього родичі лікували її у інших лікарнях і грошей у них не залишилося. І це не дивлячись на те, що медіцина у нас "безкоштовна".

Як розповіла Ножевникова, дочка жінки з'ясувала, що в одній з лікарень є цей препарат куплений за бюджетні кошти.

"Дочка пацієнтки готова боротися за маму до кінця. Знаходить виходи на депутата, департаменти і з'ясовує що в одній з лікарень є ці ліки, куплені за бюджетні гроші. Залишається питання, як їх передати. Знаходить мене. Зв'язуюся з департаментом, починається процес передачі", - ділиться активістка.

Однак, вже через пару годин Катерині повідомляють, що передача неможлива.

"Через дві години визначають, що передача неможлива (складності законодавства) вирішують переводити пацієнтку з лікарні в лікарню (ну ясна річ легше ж важкого хворого перевезти, ніж вирішити питання). Але забувають уточнити, а чи можна її перевозити в такому стані. Приїжджає швидка. Виходить лікар і категорично відмовляється привозити пацієнтку - вона не транспортабельна. Знову дзвінки, крики", - каже волонтерка.

Довелося повернуться до варіанту передачі ліків. І тут підключився депутат із заявою, що це незаконно.

"Повертаємося до плану А- передати ліки. Включається депутат, який пише дочки пацієнтки, що це незаконно і за це сяде головлікар. Головлікар приймає рішення передати таки ліки, щоб врятувати життя. Другий главрач говорить що готовий прийняти, але потрібні документи. Ми все дзвонимо один одному", - розповідає Катерина.

За словами Ножевниковой, так тривало протягом п'яти годин. А потім вже було пізно.

"Через 5 годин, поки ми всі намагалися якось зрушити з місця всю цю ідіотську систему пролунав дзвінок... Мама померла - плакала дочка .. це навіть не плач був, а виття... Стала дзвонити і кричати. Я почула від різних людей і що "її залікували в іншій лікарні" і що "не допомогло б все одно-дуже важка була". Так, важка. Так могло і не допомогти. А могло б і допомогти. Ми ніколи не дізнаємося...", - журиться волонтерка.

Серце мами цієї дівчини, яка боролася до останнього з системою, зупинилося близько 17 години.

"У цей час президент виклав Новий ролик про те, що у нас в країні просто все йде чудово. Підготовлено. На сьогодні забезпечено. Лікарі є. Ксілород є. Медикаменти безкоштовно. Краса... На забезпечення інтернетом борту номер 1 (літака нашого президента) виділено 32 млн грн...", - закінчила Катерина Ножевникова.

Нагадаємо, 20 листопада в Одесі директорка департаменту освіти і науки Одеської міської ради Олена Буйневич закликала хворих вчителів залишатися вдома. За її словами жодні уроки не варті життя й здоров’я дітей та викладачів.

Вийти в ефір
29.11