Останні новини

Махінації по-українськи: Євробанк припинив фінансувати ремонт траси Одеса-Київ

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) призупинив фінансування ремонту ділянки автодороги Одеса - Київ (М- 05, 87-128-й кілометри). Там пояснили, що кредит на вказані дорожні роботи був виділений минулого року, а у відповідному міжнародному тендері, проведеному під наглядом тієї ж фінустанови, перемогла турецька компанія Onur Taahhut з групи Onur (загальна сума підписаного контракту перевищила 65 мільйонів євро). Проте після тендеру ЄБРР спільно з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) провів власне розслідування і запідозрив тендерні махінації. 

Про це повідомив Таймер.

Так, компанія-переможець внесла зміни у свою конкурсну пропозицію після граничної дати подання пропозицій, замінивши одну сторінку в електронному і друкарському форматі. Завдяки цьому Onur і отримала бажаний контракт.

Крім того, в ЄБРР підозрюють, що причетні до ситуації і співробітники компанії "Укравтодору" з його дочірнім підприємством "Укрдорінвест", про що вже проінформовані міністерства інфраструктури і фінансів України (у листі згадуються наступні особи: Ганна Юрченко, Ірина Кучерук, Олена Криворучко, Артур Аблов, Олексій Климчук і Борис Пономаренко).

Додамо, що група компаній Onur будує і ремонтує українські траси з середини 2000-х років, а останніми роками входить в трійку лідерів серед підрядників Укравтодору. Так, за даними журналістів, ще з 2017 року і по квітень 2020-го київське ТОВ "Онур-Конструкціон-Інтернешнл" виграло підряди на 20,23 мільярда гривень, а представництво Onur в Україні - на 17,39 мільярда. Засновниками ж вказаного ТОВ є громадяни Туреччини Онур і Іхсан Четинджевіз, а також львів'янин Олег Фаріон - двоюрідний брат дружини Емре Караахметоглу, який є топ-менеджером Onur. А керує столичною фірмою Йилдиз Бірол.

В Думській також зазначили, що про компанію Onur неодноразово згадував президент України Володимир Зеленський, який в 2019 році, наприклад, призвав під час поїздки в Дніпропетровську область притягнути саме цю турецьку компанію до будівництва дороги. Крім того, торішні концерти шоу Зеленского "95-й квартал" відбувалися в готелі, який належить Onur. А щебінь для компаній групи поставляє компанія "Брекстон", пов'язана з соратником Зеленского Юрієм Корявченковим, відомим телеглядачам як Юзик з того ж "95-го кварталу".

ЄБРР.jpgФото: timer-odessa

Нагадаємо, в мережі з’явилось фото нещодавно прокладеної ділянки нової траси в рамках проєкту “Велике будівництво”, мета якої - поєднати Болград з селами Табаки та Залізничне. Якість дороги залишає бажати кращого, вона повністю затоплена калюжами. Що цікаво, вартість робіт на даному об’єкті становила понад 70 млн гривень. Виникає питання: “Хто буде відповідати за неякісну роботу?”.

Вийти в ефір
29.11