Останні новини

Лікування раку без хіміотерапії: ізраїльські вчені відкрили революційний метод боротьби з пухлинами

В Ізраїлі вчені з Тель-Авівського університету виявили новий ефективний спосіб подолати метастатичний рак. Вони з’ясували, що метод, який застосовується для редагування генома, можна використовувати й для ефективного лікування злоякісних пухлин. На відміну від хіміотерапії цей підхід не призводить до небажаних побічних ефектів, а ракові клітини, які зазнали впливу, більше не будуть здатні до реплікації.

Про революційне відкриття повідомив Science Advances.

Нова система, яка отримала назву CRISPR-Cas9, використовує частинки, що містять у собі генетичну інформацію про амінокислотну послідовність ферменту Cas9 у вигляді РНК. Ці частинки здатні проникати до ракових клітин і змінювати їх так, що ті втрачають загрозу для організму.

Успішну перевірку дослідили вчені поки на мишах. Їхні результати показали збільшення виживання хворих з агресивною формою ортотопічної гліобластоми на 30%, а з раком яєчників — на 80%.

F2.large.jpg

F2.large.jpg

Фото: advances.sciencemag

Нагадаємо, станом на ранок 19 листопада в Одеській області лабораторно підтвердили ще 634 нових випадків коронавірусу. Тепер загальна кількість хворих у нашому регіоні становить 35 440 осіб.

Вийти в ефір
29.11