Останні новини

Курс долара може впасти на 20% - думка експертів Financial Times

В результаті появи ефективної вакцини від коронавируса COVID-19 і подальшого відновлення світової економіки американський долар може впасти на 20%. Банки, які і так вже мали негативні прогнози щодо долара в наступному році, погіршили очікувані показники на тлі появи нових клінічних випробувань вакцин. 

Про це повідомляє “Кореспондент” з посиланням на Financial Times.

Аналітики Wall Street очікують, що з появою вакцини долар "впаде" через зростання впевненості в світовій економіці.Доллар.jpg

Фото: EPA/UPG

"Ми вважаємо, що поява вакцини спровокує ведмежий ринок, дозволяючи долару слідувати по шляху, аналогічний тому, яким він ішов з початку до середини 2000-х років. Чи може долар впасти на 20 відсотків в наступному році? Думаємо, так", - зазначив аналітик банку Citi Келвін Цзе.

Як вважає представник Goldman Sachs Зак Пандл, долар ослабне, навіть якщо економіка США почне набирати обертів.

"Навіть якщо економіка США буде працювати досить добре, ми думаємо, що долар може істотно ослабнути, оскільки інвестори будуть шукати більш високий прибуток за межами США і виходити з безпечних притулків, в яких вони перебували протягом усього періоду COVID", - додав він.

Зазначимо, що якщо курс долара знизиться на 20%, то це падіння буде найбільшим з початку 2001 року. Але тоді падіння на 33% зайняло кілька років, продовжуючись до фінансової кризи 2008 року. Попит на інші валюти на ринках, що розвиваються стрімко зростав, адже інвестори йшли за низькими процентними ставками. Тенденцію зупинив світова криза.

Нагадаємо, курс долара станом на 20 листопада укріпився. Нацбанк України встановив офіційний курс гривні до долара США на рівні 28,26 гривні/долар. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Вийти в ефір
01.12