Останні новини

Культура та туризм працюватимуть під час локдауну - Ткаченко

Карантинні обмеження в Україні діятимуть з 8 по 24 січня

Під час посиленого карантину в Україні дозволили роботу історико-культурних заповідників, релігійних установ, проведення репетицій театральних постановок. Дозволена у цей період і робота організацій гірськолижного дозвілля, але без закладів громадського харчування та продажу алкогольних напоїв на території.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на Телеграм-канал міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка.

За його словами, у цей період дозволено: роботу релігійних установ; проведення репетицій театральних постановок, концертних програм та інших заходів, але без залучення глядачів (із дотриманням карантинних обмежень на репетиціях); виробництво аудіовізуальних творів, тобто проведення зйомок кінопроєктів, кліпів тощо (із дотриманням карантинних обмежень на майданчику).

"Із сьогоднішнього дня вступає в дію "червона зона" карантину. Вона триватиме до 24 січня включно. Зверну увагу, що робота історико-культурних заповідників дозволена. Тому за цей час обов’язково скористайтесь нагодою та прогуляйтесь. Безумовно, санепідемзасобів там дотримуються, все безпечно", - написав він.

За інформацією міністра, у період посиленого карантину дозволена і робота готелів. Зокрема, робота закладів харчування та інших місць харчування при готелях з 6 до 11 години ранку, а за замовленням клієнтів в готельний номер - цілодобово.

Водночас, як уточнив міністрів, у цей період заборонено приймати відвідувачів закладам культури і кінотеатрам, а також проводити масові, культурні та розважальні заходи.

"Тому у ці кілька тижнів ми маємо посилено підтримувати сферу культури та гостинності. Один зі способів – купити вже зараз книгу онлайн, квиток чи абонемент на виставу, фільм або будь-яку іншу постановку на заздалегідь. Скажемо, з 25 січня, коли обмеження послабляться і можливість відвідати заклади знову повернеться. Бережіть себе", - зазначив Ткаченко.

Заповідники.jpg

Фото: соцмережі

Нагадаємо, Управління з охорони культурної спадщини Одеської міськради програло судовий позов приватній особі відносно будівлі Рішельевського ліцею, який називають будинком Вагнера. Муніципальна сторона просила зобов'язати власника приміщення привести фасад згідно з документами і укласти охоронний договір. Справу окружний адмінсуд розглядав протягом 5 місяців.