Останні новини

Культура і туризм 2020: як пандемія вплинула на масові заходи в Одесі

Директора департаменту культури і туризму Одеси звітувала про свою роботу в 2020 році.

16 лютого 2021 року директор департаменту культури та туризму Одеської міськради Тетяна Маркова представила звіт про роботу в 2020 році. Так в ході свого виступу вона зазначила, що через пандемію більшість заходів було проведено в онлайн-форматі, а туристичний потік впав на 37,5% у порівнянні з 2019 роком. 

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на пресслужбу Одеської міської ради. 

Читайте також: В Одеському музеї західного і східного мистецтва відкрилася виставка легендарного художника Адольфа Лози

Онлайн заходи

Так, минулого року в зв'язку з введенням в Україні карантинних обмежень число заходів було значно скорочено. Велика частина запланованих подій була переведена в онлайн-формат і представлена ​​на офіційних інтернет-сторінках департаменту культури та туризму, каналі YouTube, в блогах і соціальних мережах.

Також в умовах карантину департаментом культури і туризму Одеської міської ради в соціальній мережі Facebook створена творча онлайн-платформа.

Як зазначила директор департаменту Тетяна Маркова, починаючи з березня, творчими діячами культури, співробітниками музеїв, театрів, бібліотек, художньої галереї було підготовлено велику кількість цікавих проектів для організації онлайн-виставок, трансляцій, а також літературних читань.

Читайте також: Старий корвет ВМС “Вінниця”, який спишуть в Одесі, можуть перетворити на плавучий музей ЗСУ

Крім того, вперше організовано проведення загальноміських заходів в онлайн-форматі, зокрема: “Гуморина на удаленке”, “Букфест” до Дня книги, День визволення Одеси від нацистських окупантів та багато інших заходів з пізнавальними вікторинами і розіграшем подарунків.

З ініціативи департаменту і одеських театрів з'явився творчий проект в Літньому театрі Міського саду, завдяки якому театри отримали можливість в умовах карантину продовжувати свою театральну діяльність на відкритому просторі.

Також вперше в 2020 році був проведений в онлайн-форматі Одеський міжнародний кінофестиваль. Єдиний фестивальний захід, що відбувся офлайн, - традиційний перформанс open air на Потьомкінських сходах.

“Місто надає фінансову та організаційну підтримку якіснішим культурним проєктам, в тому числі в 2020 році були проведені: Міжнародний музичний фестиваль “Odesa Classics”, Міжнародний джазовий фестиваль, фестиваль фестивалів “Хочу в Одесу”, Міжнародний фестиваль “Золоті скрипки Одеси”, Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва “Два дні і дві ночі нової музики” та інші. Всього у 2020 році проведено 25 фестивалів”, - розповіла Тетяна Маркова.

Читайте також: Онук Давида Курлянда передав нагороди пращура до одеського поліцейського університету

З метою залучення дітей до кращих зразків класичного мистецтва художніми школами Одеси в 2020 році проведено 10 фестивалів і конкурсів дитячої творчості (як офлайн, так і онлайн). Проведено Міжнародну науково-практична конференція «Культура, освіта, творчість: світові технології, авторські ідеї, традиції і новаторство» і Міжнародна дистанційна конференція-виставка “Art paradise”.

Одеський муніципальний театр духової музики ім. А. Саліка в 2020 році у своїй роботі поєднав дистанційну форму роботи зі звичайним режимом, проводилися: концерти, фестивалі та виступи. Загальна кількість заходів у 2020 році - 57, кількість глядачів - понад 46 тисяч.

Також в 2020 році здійснювалися муніципальні виплати і доплати обдарованим дітям, творчим особистостям та працівникам “Культури і мистецтва”.

Нові пам'ятки архітектури

Минулого року в рамках святкування Дня міста в парку “Преображенський” були відкриті меморіальна стіна з іменами перших одеситів-засновників, будівельників міста і порту, а також нова вхідна група в Одеський зоопарк з боку парку “Преображенський”.

У Міському саду, навпроти пам'ятника Леоніду Утьосову, була встановлена ​​інтерактивна скульптурна композиція “Голос Одеси”.

Восени відбулася презентація Концепції створення муніципального музею історії мореплавання і судноплавства, в якому передбачається розміщення експозиції історичних стародавніх морських суден в натуральну величину.

Музеї бібліотеки та зоопарк

Також тривають роботи з розвитку муніципальних музеїв: “Муніципальний музей особистих колекцій імені А.В. Блещунова” і музей-квартира Леоніда Утьосова. У період карантину вони продовжували свою роботу переважно в онлайн-форматі.

КП “Парки Одеси” в 2020 році було проведено 85 культурно-масових заходів, які відвідали близько 60 тис. глядачів.

Читайте також: Відомий скульптор Михайло Рева подарував Одеському художньому музею одну зі своїх робіт

У 2020 році співробітниками Одеського зоопарку здійснено 23 експедиції з метою наукових досліджень природних популяцій тварин регіональної фауни, проведено 45 показових годувань, написано 12 наукових статей, проведено 13 екологічних свят. У 2020 році зоопарк відвідали 212 720 осіб.

В Одесі працюють 40 міських бібліотек, об'єднаних в дві Централізовані міські бібліотечні системи для дорослих і дітей. Бібліотечний фонд міських бібліотек в кінці 2020 року склав 919 тис. Примірників. Загальна кількість зареєстрованих читачів - більше 114,15 тис. Осіб. Кількість відвідувань міських бібліотек протягом 2020 року склало 946,32 тис. У 2020 році проведено 5889 культурних та інформаційно-просвітніх бібліотечних заходів, значна частина в онлайн-форматі.

Туризм

Макарова нагадала що в рамках Програми розвитку туризму на 2016-2020 рр. в минулому році в онлайн-форматі на інтернет-платформі mictfest.com пройшов франко-український фестиваль молодого кіно “МОСТ” з призовим фондом 500 тис. грн.

Крім того, Одеса була представлена ​​на чотирьох міжнародних туристичних виставках.

Проведено 7 прес, фам-, промотурів за участю українських і зарубіжних туроператорів і представників ЗМІ, а також реалізовано 2 проекти “Одеса їде в гості”. Це проект, який спрямований на залучення додаткового потоку туристів в Одесу і ознайомлення з нашим містом, його неповторним колоритом, а також туристичним і культурним потенціалом.

Читайте також: Як святкуватимуть 150-річчя Лесі Українки, та що пов’язує велику письменницю з Одесою

Соціальна реклама Одеси “Ти де? А я в Одесі!” була розміщена на рекламних площинах 15 міст України. Також в минулому році виготовлена ​​серія відеороликів “Одеса - це цілий світ” про туристичну привабливість міста. Організовано і проведено переважно в онлайн-форматі 13 форумів, конференцій, семінарів, круглих столів, воркшопів, що сприяють розвитку туризму в Одесі.

У 2020 році в умовах пандемії туристичний потік до Одеси знизився на 37,5%. Так, в 2020 році Одесу відвідали 2 млн гостей, а в 2019 році - 3,2 млн туристів.

Нагадаємо: 

  • Одеська національна наукова бібліотека отримала два факсимільні видання старовинних книг, надрукованих в рамках проекту "Повертаємо в Україну культурну спадщину". Так, "Холмське Євангеліє XIII століття" і "Реймське Євангеліє" відтепер доступні відвідувачам бібліотеки.
  • Директор Одеського міського зоопарку привітав усіх зі святом усіх закоханих - Днем святого Валентина. 13 лютого він записав відео, у якому виконав українську народну пісню - "Несе Галя воду".