Останні новини

Кучук і Жеман - віце-мери та новий склад виконкому: як відбувалася позачергова сесія міськради

Прийнято багато важливих рішень

2 грудня в Одеській міськраді відбулася друга, позачергова сесія міськради, яка тривала понад чотири години. За цей час депутати прийняли ряд важливих рішень, серед яких: обрання нового секретаря міськради Ігоря Коваля, затвердження віце-мерів Михайла Кучука та Дмитра Жемана, формування складу і обрання голів депутатських комісій та обрання виконкому.  

Всі ці події в дайджест для вас зібрав Odesa Live.Горсовет.jpgФото: Одеська міськрада

  • Почалася позачергова сесія з виступу голови Одеської ОДА Сергія Гриневецького, який проанонсував порядок денний сесії облради 4 грудня. За його словами, під час засідання основну увагу приділять затвердженню нового адміністративно-територіального поділу регіону, який сформував уряд та узгодила Верховна Рада. Відтепер на Одещині буде сім районів. 
  • Перед початком голосування новообрані депутати Одеської міськради навчилися приймати рішення за допомогою вдосконаленої системи для голосування. Спеціаліст розповів обранцям як виконувати всі необхідні дії, починаючи з реєстрації. 
  • Депутат міськради Віктор Баранський під час голосування за регламент роботи запропонував вести засідання російською. Він зазначив що є певне протиріччя між законом України та Конституцією, яка гарантує вільне використання російської мови. Колегу підтримав депутат Богдан Гіганов, який зазначив, що Пушкін би “перевернувся в могилі” та зачитав вірш Анни Ахматової. Проте депутати міськради пропозицію колег не підтримали. “За” проголосували 22 обранці, проти - 15, ще 22 людини не голосували та один депутат утримався.  
  • Одеські обранці сформували та віддали голоси за склад та голів депутатських комісій. Вони проголосували за голів 12 комісій, проте назвали лише керівників лише 5 з них. Головою комісії з питань транспорту став Петро Обухов, постійну комісію з питань бюджету і фінансів очолив Олексій Потапський, керувати комісією з питань охорони здоров'я став Віталій Саутьонков, головою комісії з питань соцполітики стала Лілія Леонідова, а очільником комісії з питань екології на надзвичайних ситуацій став Богдан Гіганов. 
  • Таємним голосуванням 39 депутатів міськради обрали новим секретарем міськради Ігоря Коваля. Його кандидатуру запропонував мер Одеси Геннадій Труханов. Лічильна комісія підрахувала голоси і виявилось, що 29 бюлетенів депутати не використали. Проте набраних голосів виявилося достатньо для призначення Ігоря Коваля на посаду.
  • Посаду першого віце-мера Одеси отримав Михайло Кучук, за якого проголосували 35 депутатів. Він змінив на цій посаді Сергія Підгайного. Також депутати 42 голосами затвердили Дмитра Жемана на посаді віце-мера з питань ЖКГ. Посадовець до останнього часу був виконуючим обов'язки віце-мера з житлово-комунального господарства. Також він займав посади директора департамента ЖКГ та директора “Одесміськелектротрансу”. 
  • Завершилася позачергова сесія міськради затвердженням складу виконкому. Для цього Михайлові Кучуку довелося скласти депутатські повноваження. До виконкому згідно проекту рішення та пропозиції мера увійшли: Геннадій Труханов, Ігор Коваль, Михайло Кучук, Світлана Бедрега, Павло Вугельман, Дмитро Жеман, Олександр Ахмеров, Артур Аміров, Лариса Бакаянова, Наталія Івашова, Олена Павлова, Інна Поповська, Григорій Трипульский, Олександр Абрамов та Валерій Головченко. 

Нагадаємо, станом на 2 грудня в Україні на коронавірусну інфекцію перехворіли близько 3% населення. Такі дані основані на дослідження Центру громадського здоров'я МОЗ. Наразі майже п'ята частина українців потрапляють у лікарню з ускладненнями.