Останні новини

Криптовалюта, електронні реєстри та хмарні сховища: у Мінцифри розповіли про пріоритетні напрямки роботи у 2021 році

Міністр виділив 7 пріоритетних напрямків роботи.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров поділився планами свого відомства на 2021 рік. Так серед пріоритетів, він назвав закони про криптовалюту, електронні реєстри, хмарні сховища. 

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на Facebook-сторінку очільника Мінцифри. 

Міністр виділив 7 пріоритетних напрямків роботи: 

  • Зміни в закон, які дозволять повністю прирівняти електронні паспорти до звичайних пластикових і паперових (сьогодні використання електронних паспортів регулюється постановою Кабінету міністрів про експеримент).
  • Закон про зміну місця реєстрації. Міністр зазначив, що сьогодні це найпопулярніша послуга. У міністерстві хочуть зробити її практично декларативною, скасувавши прописку в багатьох життєвих ситуаціях, де вона реально не потрібна, а там де потрібна - зробити доступною в кілька кліків.
  • Рамковий закон, який дозволить розпочати впроваджувати "безпаперовий режим" або paperless. "Це коли держава не має права вимагати документ у людини, якщо він вже є в будь-якому державному реєстрі", - додав Федоров.
  • Закон про Дія.City, який за словами міністра, має стати однією з найкращих податкових і правових систем для IT і креативної індустрії в світі.
  • Законопроект про реєстри (про ефективність і надійність зберігання персональних даних), який дозволить запустити платформу для розгортання реєстрів, поліпшити якість даних в них та багато інших переваг, вважають в Мінцифре.
  • Закон про віртуальні активи, який легалізує і відкриє ринок криптовалют. Відповідний Законопроект вже пройшов перше читання.
  • Закон про, який відкриє ринок хмарних технологій для зберігання даних.

“Ось тільки ці 7 законів - значний прорив для нашої країни. А головне для кожного з нас. Він істотно наблизить нас до нашої великої мети - створити найзручнішу державу з точки зору послуг для людей і бізнесу”, - заявив Федоров, і зазначив, що планів на цей рік набагато більше, але це головне.

Нагадаємо: 

  • Міністерство цифрової трансформації запускає онлайн платформу комунікації з державними органами всіх рівнів “Взаемо.Дія”. Завдяки їй українці зможуть надсилати електронні звернення і запити, а також більше впливати на роботу виконавчої гілки влади.
  • У грудні команда Міністерства цифрової трансформації за підтримки агентства з міжнародного розвитку США (USAID) провела на платформі Bugcrowd тестування сервісу "Дія". Вразливостей, які б впливали на безпеку не було знайдено. Хакери змогли виявити тільки два технічних бага низького рівня, які відразу були виправлені розробниками.