Останні новини

Контролюй державу: Мінцифри запустило нову платформу "Взаємо.Дія"

Завдяки їй українці зможуть надсилати електронні звернення і запити до виконвчих органів влади.

Міністерство цифрової трансформації запускає онлайн платформу комунікації з державними органами всіх рівнів “Взаемо.Дія”. Завдяки їй українці зможуть надсилати електронні звернення і запити, а також більше впливати на роботу виконавчої гілки влади.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на міністра Михайла Федорова.

"Українці зможуть вільно комунікувати з держорганами і впливати на прийняття рішень", - пояснив Федоров.

На платформі будуть доступні такі сервіси:

  • е-звернення і е-запит - подача звернень і запитів онлайн, відстеження статусу їх розгляду та отримання відповіді в особистому кабінеті.
  • е-консультації - можливість залишати коментарі до проектів нормативно-правових актів і документів, а також вносити пропозиції щодо їх змісту.
  • е-петиції - можливість подати або підтримати подану в Кабінет міністрів петицію, відстежувати її статус і гарантовано отримати відповідь.
  • е-конкурси - участь у відборі проектів інститутів громадянського суспільства, яким надаватимуть фінансову допомогу.
  • е-вибори - вибори членів громадських рад при органах виконавчої влади, а також конкурсів проектів Всеукраїнського громадського бюджету.
  • Урядова інформація - новини, контакти органів виконавчої влади, публічні звіти топ-чиновників.

Платформа буде відкрита для громадського користування навесні 2021 року. Мінціфри планує поступово розширювати функціонал сервісів і підключити до платформи якомога більше центральних і місцевих органів виконавчої влади.

Нагадаємо:

  • У грудні команда Міністерства цифрової трансформації за підтримки агентства з міжнародного розвитку США (USAID) провела на платформі Bugcrowd тестування сервісу "Дія". Вразливостей, які б впливали на безпеку не було знайдено. Хакери змогли виявити тільки два технічних бага низького рівня, які відразу були виправлені розробниками.
  • В Україні понад 2 млн користувачів оновили телефонний додаток "Дія 2.0". Тепер користувачі мають можливість скористатися новими послугами і наявними 9 документами в смартфоні.