Останні новини

Конституційна криза: Антикорупційний суд скасував свій перший в історії вирок

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) скасував свій перший вирок, який був винесений відносно судді Апеляційного суду Дніпропетровської області у відставці Надії Посунся. САП звинувачувала її в умисному неподанні е-декларацій. 

Про це повідомляє Центр протидії корупції.

Скасувати вирок довелося через рішення Конституційного суду, який визнав незаконним притягнення до відповідальності за брехню в деклараціях.

“Це був перший вирок Антикорсуду в історії. На черзі ще чотири вже ухвалених вироки за недекларування, які рано чи пізно будуть скасовані”, - зазначають в Центрі.

В жовтні 2019 року ВАКС визнав Надію Посунся винною в службовій підробці - вона навмисне не подавала електронні декларації. Згідно з рішенням, суддю оштрафували на 51 тисяч гривень, також їй заборонили займати державні посади протягом року. Саме про таке покарання просили прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Нагадаємо, прокурори Одеської обласної прокуратури звернулися до Господарського суду Києва з позовом. У ньому вони вимагають визнати та скасувати рішення Одеської облради стосовно присвоєння Барабойського водосховища площею 352 га та вартістю майже 8,5 млн гривень. У позові йдеться про те, щоб повернути цю території державі, визнавши договір оренди недійсним.

Вийти в ефір
25.11