Останні новини

Кількість кишкових інфекцій збільшується, а грип - на сезонному рівні: епідемічна ситуація в Одеській області

Найуразливішою до інфекцій виявилася вікова група 1-4 роки.

На Одещині у період з 8 по 14 лютого захворюваність на грип та ГРВІ знаходилась на сезонному рівні. Інтенсивний показник на 100 тисяч населення склав 315,2 та був нижче епідемічного порогу (526,4) на 40,1%. За останній тиждень, порівняно з попереднім, захворюваність зросла на 23,9% за рахунок дітей, де ріст на 40%, серед дорослого населення ріст на 4%. В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – 62,5%.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на пресслужбу Одеського обласного лабораторного центру МОЗ.

Читайте також: В Ізмаїлі закриють низку дитячих садочків через розповсюдження COVID-19 в ГРВІ

До лікувальних закладів госпіталізовано 376 хворих, що складає 5% від загальної кількості хворих. На всіх адміністративних територіях рівень захворюваності був значно нижче епідемічного порогу.

Від початку епідсезону, за даними звітів лікувально-профілактичних закладів, щеплено проти грипу 6 тисяч 883 особи, у тому числі 5 тисяч 560 медпрацівників.   

А від початку епідемії в області, станом на 15 лютого, зареєстровано 83 тисячі 371 лабораторно підтверджений випадок COVID-19, у тому числі дітей до 17 років – 4 тисячі, медпрацівників – 2 тис. 793, летальних випадків – 1 тис. 375. Інтенсивний показник на 100 тисяч населення склав 3518,9, смертність – 58,03; летальність – 1,6%.  

Читайте також: Вчені з українського Інституту молекулярної біології розробили комбінований ПЛР-тест для визначення COVID-19 та грипу

Рівень захворюваності на гострі кишкові інфекції по області, порівняно з попереднім тижнем, зріс на 21,3%, у тому числi серед дiтей до 17 рокiв – на 20%. Серед дорослих рівень захворюваності зріс на 3 випадки. В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – до 74%. Найуразливішою залишалась вікова група 1-4 роки (48,8%). 

Станом на 15 лютого у сімейному вогнищі у Роздільній, де під опікою знаходяться 15 дітей, всього захворіло на вірусний гепатит А 16 осіб, з яких 15 - діти. У 8-ми осіб діагноз підтверджено вірусологічно – виділено вірус гепатиту А, у 8-ми – клініко-біохімічно. Хворі, які були госпіталізовані до інфекційного відділення (3 особи), зважаючи на легкий перебіг захворювання, виписані зі стаціонару. Триває комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.

Читайте також: В Одесі за рік пройшли тест на ВІЛ майже 20 тисяч людей.

ГРИП ТА ГРВІ.jpg

Фото: УНІАН

Нагадаємо: 

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok