Останні новини

Кайдани Соньки Золотої Ручки та опудало вівчарки: одеський музей поліції відзначив 40-річчя. Фото

В Одесі 5 листопада музей історії органів внутрішніх справ Одеської області відзначив 40-річчя з дня заснування. Його директор, Володимир Ковтун розповів, що в шести залах і сховищі знаходяться близько 40 тисяч експонатів.

Про таке повідомила Оdessa.online.

За словами директора музею, найстаріший експонат - це дореволюційний наган, а також кайдани, в які прикували ще відому в Одесі Соньку Золоту Ручку. Окрім того, там сорок років зберігається і опудало вівчарки Рим, яка прослужила в міліції 10 років.

"У неї було більше 500 затримань правопорушників. Був випадок, коли кінолог разом з нею проходив по Привокзальній площі, а там циганка на руках носить дитину, яка кричить в усю. І циганський табір якраз розподілився. Собака кинувся і не відходить від неї. Він (кінолог) цю циганку разом з дитиною відвіз в чергову частину Привокзального відділення міліції. Налітає туди група циганів і кричать: "Пустите! Що ви нашу жінку з дитиною терзаєте"?. І раптом забігає інша жінка і говорить, що у неї вкрали дитину. Виявляється це була дитина цієї жінки. А потім розкрили цілу групу циганів, які займалися викрадення дітей", - розповів директор музею.

До ювілею музею ветеран МВС Володимир Трапезников подарував йому свою колекцію головних уборів правоохоронних органів країн світу, яку збирав понад 20 років. Окрім того, керівництво поліції регіону передало музею дві тавровані цеглини, які знайшли під час реконструкції адміністративних будівель ГУНП в Одеській області та які є архітектурними пам'ятниками України.

Загалом, створили музей за ініціативою начальника тодішнього управління внутрішніх справ Одеської області Миколи Вадька і полковника міліції у відставці Василя Давиденко. А починали вони з двох тисяч експонатів. Відвідати музей можна на Єврейській, 14 і працює він з понеділка по п'ятницю з 10:00 до 16:00 без перерви на обід.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

8.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpgфото: odessa.online

Нагадаємо, в музеях Берліна від рук вандалів постраждали не менше 70 творів мистецтва. Порушники заляпали маслянистою рідиною єгипетські саркофаги, кам'яні скульптури і полотна XIX століття.

Вийти в ефір
04.12