ЕКЗИТ-ПОЛИ
Геннадій Труханов
Геннадій Труханов
34,4 %
Микола Скорик
Микола Скорик
17,9 %
Олег Філімонов
Олег Філімонов
13,7 %
Петро Обухов
Петро Обухов
12,5 %
Сергій Ківалов
Сергій Ківалов
5,4 %
Євген Червоненко
Євген Червоненко
3,56 %
Сергій Калинчук
Сергій Калинчук
3,08 %
Едуард Гурвіц
Едуард Гурвіц
2,75 %
Олег Михайлик
Олег Михайлик
1,32 %
"Довіряй ділам"
23,77 %
"Опозиційна платформа - За життя"
22,38 %
"Слуга народу"
15,95 %
"Європейська солідарність"
12,72 %
"Українська морська партія Сергія Ківалова"
4,16 %
"Партія Шарія"
7,63 %
ВО
ВО "Батьківщина"
1,8 %
"Блок Едуарда Гурвіца"
1,56 %
"За майбутнє"
3,32 %
"Сила і честь"
2,09 %
ЯВКА ТА ПОРУШЕННЯ
ЯВКА В ОДЕСІ СТАНОМ НА 20:00
ЯВКА В ОДЕСІ СТАНОМ НА 20:00
35,46 %
ПОРУШЕННЯ В ОДЕСІ СТАНОМ НА 20:00
ПОРУШЕННЯ В ОДЕСІ СТАНОМ НА 20:00
338

Останні новини

Карти, гроші та коньяк: прогулянка Старокінним базаром

Барахолку Старокінного ринку можна прирівняти до пам'яток міста. Тут і досі жива атмосфера старої Одеси. Колоритні речі продають прямо на землі, а більшість продавців спілкуються уже забутим одеським жаргоном.

Прогулятись барахолкою вирішили й ми, як це було - читайте в матеріалі Odesa Live.

Книжки, медалі, ляльки, одяг, плівки, старий та новий посуд, горщики та інструменти - на барахолці є все. Товар можна помацати, поміряти, повертіти в руках, ніхто не насварить та не крикне "не чіпай". Барахолка - це безкоштовний музей під відкритим небом, де замість плати за вхід можуть ще нагодувати та змусити взяти подарунок. Продавці посміхаються, жартують, грають у карти, розповідають історії з життя та подекуди випивають.


Продають старий мотлох

Серед дитячих ляльок та одягу по вулиці Розкидайлівській вдалося побачити декілька величезних самоварів та стару печатну машинку. Питаю, скільки коштує самовар, а у відповідь: "Та ти тільки ж побалакати прийшла. Я що, не бачу?", - відповідає дідусь.

 Дідуся звати Олександр, на Староконці працює вже понад 20 років. 

"Років 20 тут торгую. Торгую старим мотлохом. Все, що є, це моє старе. Виношу потихеньку, за все життя стільки барахла накопичилося", - ділиться Олександр. 

Зі слів дідуся покупців стало мало. Всі лише запитати приходять та подивитись, як я. Основними покупцями на барахолці завжди були туристи. 

"А наразі варимося у своєму соку. Одні й ті ж самі, кожного дня", - жаліється дідусь. 

Як розповів Олександр, барахолка тут утворилась, коли розвалився Радянський Союз. Зубожіння призвело до того, що люди стали виносити власні речі й продавати. А сам базар раніше був не будівельний, а сільськогосподарський. 

"Та назва ж від чого пішла? Бо коней тут продували. Корів, кіз, свиней, кроликів, курей та овець. Торгували всім, навіть верблюди були на продаж. Бабусі іноді стояли з зеленню чи молочною продукцією, а так торгували живністю", - розповідає Олександр. 

Поруч з чоловіком торгує Сергій. Він продає чай, каву і вертути з яблуками та сливою. Вертути випікає жінка. Живе Сергій прямо у дворі навпроти, раніше працював охоронцем. Торгувати мусить, щоб дітей годувати та мати на цигарки. Сфотографувати себе не дозволив, відповів, що не у розшуку, але на торгівлю пожалівся також.


Торгують все життя

На розі Розкидайлівської та Скісної торгують горщиками, а поруч колоритний дідусь продає стару техніку. Дідуся звати Альберт Іванович. Як кричить його сусід, Альберт Іванович на ринку ще з тих часів, як румуни Одесу залишили. Продає все, що люди дають, а щось закуповує та перепродає. 

"Ми вже збираємось, балакати немає коли, приходьте зранку, зіграємо в карти, навіть не на роздягання", - каже Альберт, вертячись на старому тренажері для спини.

На протилежному куті Розкидайлівської продають старі музичні інструменти, посуд, одяг, сумки та уживані холодильники. Продавця звати Ігор, він працює на ринку близько 20 років. Каже, що наразі торгівля дуже впала. Добре було років 10-12 тому. 

"Потрібно продавати, щоб було за що жити. З кожним днем все дорожче і дорожче. Ми куди йдемо? В Європу? За тарифами ми їх вже перещеголяли. А по зарплатах - тиша. Навіть Зеленський про це не говорить, чи ви не згодні? Зараз знову ось, газ "подешевшає" у лапках. Ви помітили, що з кожним роком ряди ринку все довші й довші. Скоро до мера дійдуть. Це про що свідчить? Що народ злиденнішає", - каже Ігор.

Сусід Ігоря відправляє мене до шумної компанії через дорогу, каже: "Ми сюди працювати прийшли, вони ось п'ють, гуляють, хай і балакають".

Компанія зібралась біля продавця платівок. На столі конячок та огірки, грає музика. Дізнавшись, що я журналіст, люди почали допитуватися, на кого я працюю та за кого голосувати піду. Тут сварили всіх і вимагали від мене привести депутатів на ринок, щоб ті людям у очі подивились й розповіли, коли припинять "шкуру дерти з народу". Поза політикою виявився лише чоловік, що назвався "Коля Пірат". Як розповів Микола, працює на базарі: "все життя". Торгує всім. 

"Ось, навіть, протигази є. А як посміхнетеся, можу вам ці туфельки подарувати, он які підбори, тільки танцювати", - розщедрився Микола. Пірат - зірка ринку. Він знімався у "Ліквідації", "Зайці" та ще декількох фільмах. Сам чоловік каже, що назви всіх не пам'ятає, проте впевнений, що фільми були якісні, бо знімали ще на плівки.