Останні новини

Камала Гарріс: що відомо про першу жінку на посаді віцепрезидента США

7 листопада західні ЗМІ оголосили про перемогу на виборах за попередніми підрахунками президента США кандидата від демократичної партії Джо Байдена. Він став 46-м президентом США та пост віцепрезидента вперше в історії посяде жінка - його соратниця Камала Гарріс.

Про це повідомляє Kyiv Live.

Президент Трамп неодноразово називав її жахливою людиною, яка говорить неправду. Проте, за словами політичних експертів, такі заяви — це страх перед сильною енергетикою і професійністю Гарріс, яка посилила позиції демократів на цих виборах. Гарріс завжди лояльно ставилась до представників різних етнічних меншин. Юристка свого часу стала першою темношкірою жінкою на посаді окружного прокурора в США, потім стала першою жінкою з індійським корінням у сенаті, а зараз фактично стала другою людиною в країні.

Освіта та юридична кар’єра

Народилася Камала Гарріс у Каліфорнії, в родині ямайського іммігранта Дональда Гарріса і Шамаль Гопалан з Індії. Коли їх було сім років, батьки розлучилися і дівчинка залишилась жити з матір’ю у неблагополучному районі. Проте в середині 1960 років їх дуже пощастило - вона отримала можливість навчатися у престижній школі завдяки спеціальній освітній програмі для дітей з бідних районів.

Джерело: Los Angeles Times

Потім деякий час сім’я проживала у Канаді, де її мати працювала викладачем університету Макгілла.Вищу освіту Камала отримала в США в університеті Говарда, в магістерську роботу з юриспруденції захистила в Каліфорнійському університеті в Берклі.

Юридична кар’єра Гарріс почалась з окружної прокуратури в Окленді, де вона спеціалізувалась на справах, пов’язаних із злочинами на сексуальному підґрунті. Згодом вона опинилася в офісі окружного прокурора Сан-Франциско, де її діяльність була пов'язана з підлітковою проситтуцією. За пропозицією Гарріс, неповнолітніх повій правоохоронні органи міста тепер доправляли не в тюрму, а в реабілітаційні центри. Це означало повну зміну їхнього статусу — з правопорушниць на жертв. Після цього про Гарріс заговорили.

Багато правозахисників звинувачували її в надмірній жорстокості, адже за каденції гарріс зросла кількість обвинувачувальних вироків. Також вона була проти відміни смертної кари та шкільні прогули кваліфікувались як порушення, за які мали відповідати батьки. 

Шлях у політиці

Паралельно з юридичною роботою жінка активно розвивала політичну кар’єру. Трампліном для неї знову стала рідна Каліфорнія. В 2016-му вона перемагає Лоретту Санчес у перегонах за крісло сенатора штату і стає першою жінкою на цій посаді, до того ж представницею афроамериканської і південноазіатської громад водночас. 

Harris warns suppression, interference could alter election

Джерело: AP Photo/Carolyn Kaster

Вона підтримала рух Black Lives Matter та підготувала законопроект про "кліматичну рівність", підтримувала право на аборт і легалізацію одностатевих шлюбів. Також виступала за легалізацію канабісу на федеральному рівні.

У 2019-му Харріс оголосила про бажання балотуватися на посаду президента США від демократичної партії, але після внутрішньопартійних праймеріз прийняла рішення більшості, що єдиним кандидатом від них буде Джо Байден. У березні 2020-го вона оголосила про те, що приєднується до його команди.

Особисте життя та цікаві факти

Про особисте життя Гарріс выдомо не дуже багато. В середині 1990-х вона перебувала в стосунках зі спікером законодавчих зборів штату Каліфорнія Віллі Брауном, потім мала роман з Гевіном Ньюсомом, який зараз обіймає посаду губернатора штату Каліфорнія. У 2014-му Гарріс вийшла заміж за юриста Дага Емхоффа, з яким виховує двох дітей Емхоффа від попереднього шлюбу.

Серед захоплень віце президента виділяють кулінарію за рецептами з The New York Times, колекціонування кедів Converse. Також вона є прихожанкою баптистської церкви конгрегації Американських баптистських церков США.

What Instagram tells us about Kamala Harris's family – The Forward

Джерело: The Forward

Нагадаємо, 3 листопада у Сполучених Штатах Америки відбулися президентські вибори, на яких перемогу здобув Джо Байден. Водночас, інший претендент на крісло в Овальному кабінеті Дональд Трамп не визнав своєї поразки й продовжує відстоювати права на другий термін.

Вийти в ефір
03.12