Останні новини

Кабмін вніс до списку нерухомих пам’яток України радіолокаційну станцію “Дуга” в Чорнобильській зоні

Хоч сама ”Дуга” і зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, об'єкт є однією з візитівок зони та її символом.

Кабінет міністрів України вніс до державного реєстру нерухомих пам’яток України радіолокаційну станцію “Дуга” в Чорнобилі. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні уряду в середу 21 квітня.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченко.

 Читайте також: Екологічно чистий Facebook - компанія планує закуповувати вітрову енергію для своїх дата-центрів

Дуга.jpg

Фото: BBC

“Команда МКІП ініціювала внесення “Дуги” до держреєстру задля подальшого її збереження. На жаль, з часом об’єкти, що знаходяться в Чорнобильській зоні поступово руйнуються. Якщо не вживати жодних заходів, зона з роками буде спустошуватися. Цього не можна допустити, адже наша спадщина – не лише місцевість навколо електростанції. А й будівлі, що знаходяться на її території. Тож зараз ми працюємо над визначенням інших об’єктів, які повинні бути частиною списку нерухомих пам’яток”, – написав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Радіолокаційна станція ”Дуга” – це ряд металевих щогл висотою 150 метрів із натягненими між ними дротами. У радянський час її планували використовувати як систему “загоризонтного стеження” та глушіння радіосигналів у Європі. Споруда до аварії на ЧАЕС встигла попрацювати тільки в тестовому режимі. За характерне ритмічне постукування в ефірі, яке генерувала “Дуга”, західні фахівці називали цю споруду “Російський дятел”.

“Це рішення посилить шанси України на внесення Чорнобильської зони до ЮНЕСКО загалом”, – додав міністр.

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok! 

Вийти в ефір
10.05