Останні новини

“Запозичення” культури: Гоголя помилково відносять до “російського” письменника через пропаганду РФ - Ткаченко

1 квітня відомий українець відзначає 212-річчя.

Письменника Миколу Гоголя, родом з Полтавщини, пропаганда РФ відносить до “російського” через мову творів. Відомий діяч належав до козацького дворянського роду Гоголів-Яновських, предком якого вважається гетьман Правобережної України Остап Гоголь. 

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на міністра культури і інформаційної політики Олександра Ткаченко.

Читайте також: “Правди не зміниш” - досьє з приготування українського борщу прямує до Парижу для внесення спадщини до ЮНЕСКО

Фото: Олександр ТкаченкоФото: Олександр Ткаченко

“Часто крізь видимий світові сміх ллються невидимі світові сльози” - ці слова українського письменника Миколи Гоголя з “Мертвих душ” дуже актуальні 1 квітня. Сьогодні не тільки День дурня. Це ще й привід прямо зараз поглянути на свою книжкову полицю і знайти там книгу Гоголя. Саме Миколи Гоголя - одного з найвідоміших українських письменників, який народився саме в цей день 212 років тому, в Сорочинцях на Полтавщині”, - написав міністр.

Олександр Ткаченко зауважив, що росіяни позиціонують Гоголя, як власного письменника і класика своєї літератури. Водночас в Україні його твори вивчають у програмі “зарубіжки”. Втім інформація не відповідає дійсності, оскільки його примусово приписали до росіян через те, що він писав відповідною мовою. Зазначимо, що у ті часи Російська Імперія переслідувала українську народність, мову та культуру, а діячів - репресувала чи після їх смерті записувала до “власних”.

“Насправді Микола Васильович належав до українського козацького дворянського роду Гоголів-Яновських, предком якого вважається гетьман Правобережної України Остап Гоголь. Звичайно, російська пропаганда через кишенькових “істориків” цей факт ставить під сумнів”, - написав міністр.

Олександр Ткаченко нагадав, що тенденція переписування історії для російської пропаганди не нова. Так, вони називають Тараса Шевченка російсько-українським поетом. Він народився на Черкащині. 

“Коли писав цей пост, порівняв дві статті Вікіпедії про Гоголя. Українські і російські версії. Знаєте, що мене не здивувало? Що вони відрізняються за змістом. Тому закликаю вас: любіть Україну. Читайте українське. Зокрема, Миколу Гоголя”, - додав він.

Чоловік (1809-1852) був одним з найзагадковіших письменників XIX століття. Він є автором “Вечорів на хуторі біля Диканьки”, “Тараса Бульби”, “Шинелі”, “Ревізора”, “Мертвих душ”, “Вибраних місць із листування з друзями”.

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok

Вийти в ефір
21.04