Останні новини

“Судова реформа - одна з найбільших проблем України” - Зеленський

Найближчим часом буде зібрана комісія з питань правової реформи при Президентові України.

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч в ОП з питання судової реформи. Голова держави вважає, що вона необхідна Україні оскільки тоді довіра до влади може підвищитися, а кількість інвестицій збільшиться. 

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на пресслужбу Офісу Президента

Читайте також: Верховна Рада призначила Віктора Кичуна новим суддею Конституційного суду

Участь у обговоренні питання судової реформи взяли: 

  • Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина; 
  • Міністр юстиції Денис Малюська; 
  • Заступник керівника Офісу Президента Андрій Смирнов; 
  • Народний депутат, голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Андрій Костін 
  • Народний депутат, заступник голови парламентського Комітету з питань правоохоронної діяльності, голова Комісії з питань правової реформи Сергій Іонушас

“Судова система в Україні на сьогодні є однією з найбільших проблем. Насамперед – для звичайних українців, які не мають надії на справедливість у судах і не відчувають захисту судової системи. Але є й проблеми іншого характеру – як залучення інвестицій, імідж України. На судовій реформі наголошують усі міжнародні партнери України, і нам треба її зробити”, – зазначив Глава держави.

Учасники зустрічі домовилися, що найближчим часом збереться комісія з питань правової реформи при Президентові України.

Також вони обговорили законопроєкт про Вищу раду правосуддя і питання відбору Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запуск Суду інтелектуальної власності, який повинен стати майданчиком для запровадження повноцінного електронного судочинства на базі Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Крім того, на нараді детально обговорили запровадження інституту суду присяжних.

"Цією законодавчою ініціативою ми перш за все дбаємо про справедливість через залучення людей до правосуддя. Такий суд присяжних підвищує довіру суспільства в цілому до судової гілки влади. Реформування судової гілки влади без суду присяжних неможливо", - підкреслив Зеленський.

Зеля суди.jpeg

Фото: пресслужба Офісу президента

Нагадаємо: 

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!