Останні новини

Іспанські шоколадки з оксидом етилену: в Одесі Держпродспоживслужба "полює" на вибухонебезпечний продукт

Якщо вам вдасться виявити небезпечний продукт - повідомте про це спецслужбу.

В Головному управлінні Держпродспоживслужби б'ють на сполох - у шоколадках з насінням кунжуту, які експортували з Іспанії, виявили несанкціоновану речовину оксид етилену. Повідомлення про це установа отримала через систему швидкого реагування на харчові продукти і корма. 

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на пресслужбу ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області.

Читайте також: Наскільки в Україні подорожчали продукти у 2021 році

Зазначається, що виробник:

Chocolates Torras SA, Ella Del Terri; постачальник: Trades SA, м. Барселона, в Україні; одержувач ТОВ – "Галичина Опт", м. Львів. 

Головне управління Госпродпотребслужби в Одеської області звертається до операторів ринку з проханням негайно повідомляти про виявлення вказаного товару в обігу за адресою: Одеса, вул. 7-ма Пересипська, 6 або за телефоном +380487161301.

Що означає Оксид Етилену?

Окис етилену – циклічний ефір і найпростіший епоксид. При кімнатній температурі та стандартному тиску це безбарвний і дуже легкозаймистий газ. Це бактерицидний, фунгіцидний та спороцидний дезінфікуючий засіб і ефективний проти більшості мікроорганізмів, включаючи віруси. З цієї причини його використовують при стерилізації фармацевтичних та хірургічних матеріалів. Він також використовується як фумігант. Оксид етилену також використовується для виготовлення багатьох споживчих товарів, а також неспоживчих хімічних речовин. Деякі з цих продуктів включають мийні засоби, загусники, розчинники, пластмаси та різні органічні хімічні речовини. Пари, що виділяються оксидом етилену, дуже токсичні, але не залишають залишків на предметах, з якими він контактує. Запах солодкий (і його часто плутають з діетиловим ефіром), але до того моменту, коли він може відчути запах, рівень концентрації досить високий, щоб бути токсичним. Оксид етилену дуже легкозаймистий. Він може реагувати вибухонебезпечно навіть за відсутності повітря. При нагріванні під тиском він може вибухнути.

Оксид етилену – токсичний газ, який має короткочасний та довгостроковий ефект. Є сильним подразником, що сильно впливає на очі, шкіру та дихальні шляхи. Це викликає блювоту і нудоту і може спричинити головний біль. Це також може спричинити депресію центральної нервової системи та пошкодження нирок та репродуктивної функції. Оксид етилену є канцерогенним, а хронічний вплив пов’язаний із підвищеним ризиком лейкемії, раку шлунка, раку підшлункової залози та неходжкинської лімфоми. Етиленоксид є мутагеном і може спричинити генетичні дефекти, атакуючи статеві клітини.

шоколад.jpg

Фото: facebook/consumer.odessa

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Вийти в ефір
15.04