Останні новини

Іноземні ЗМІ прозвали Одесу “гарячою точкою” другої хвилі на європейській мапі коронавірусу

Одесу американські ЗМІ прозвали "гарячою точкою", через епідеміологічну ситуацію, що після літнього сезону стрімко зростає. Більшість відпочивальників не носили маски й не дотримувалася соціальної дистанції.

Про це повідомляє Washington Post.

За словами газети, на відпочивальників припадає дві третини випадків захворювання, зафіксованих в області, але крім них постраждали й місцеві жителі. Видання розповіло про одеського таксиста, який подарував своїй 82-річній матусі поїздку в місцевий санаторій, але згодом вони обидва захворіли на коронавірус. 

"Через три тижні після святкової поїздки на море в середині серпня його мати - здорова жінка, яка кілька разів на тиждень відвідувала спортзал - померла від “ковіду”, а в нього самого через вірус розвинулася двостороння пневмонія", - констатує газета.

За словами таксиста, в місті ніхто не дотримується карантинних норм, а респіраторні симптоми нерідко вважають наслідками вживання холодних напоїв. Такої ж думки була і його мати, коли "підчепила" інфекцію. 

"Ми думали, що це все брехня. Люди починають вірити тільки тоді, коли вони самі або їхні знайомі хворіють чи, навіть гірше, помирають”, - резюмував чоловік. 

Водночас одеські розважальні заклади відпрацювали літо без суворих обмежень. Ресторатори заявляють, що намагались забезпечити соціальну дистанцію, але у мережу майже кожну неділю потрапляли кадри з гучними вечірками на березі моря. Чимало закладів харчування відмовлялися закриватися о 23:00.

"Туристи думають, що карантину немає. Сонце світить. Тож туристи та одесити поводяться легковажно. Не дотримуються дистанції й масок не носять", - каже активістка Катерина Ножевнікова.

Такі відпочивальники везуть вірус з собою по всій країні, а лікарі кажуть, що "тепер немає майже жодного контролю".

Нагадаємо:

Вийти в ефір