Останні новини

“Лежать на одному концентраторі по двоє”: в Одесі хворим на COVID-19 не вистачає “кисню” - активістка

Станом на 31 березня “швидкі” поки перестали відмовляти у шпиталізації.

Директорка БФ “Корпорація монстрів” Катерина Ножевнікова каже, що у неї закінчились кисневі концентратори, які потрібні тяжкохворим на коронавірус. У березні активістка видала 504 концентратори, а своєї черги вже чекають 12 пацієнтів.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на Катерину Ножевнікова. 

Читайте також: Скільки в Україні коштуватиме COVID-дженерик японського противірусного препарату Авіган - розробник

Фото: pexelsФото: pexels

“У мене в черзі вже 12 осіб. Сатурація 82-88 [ред. насиченість крові киснем, норма - 95-99] - іншим просто відмовляємо. Слово “черга” з такими показниками це просто катастрофа”, - розповідає активістка. 

Директорка благодійного фонду каже, що комерційні прокати кисневих концентратів вже порожні. У місті знаходиться три установи, які надають такі послуги. Таким чином, “на руках” одеситів близько 500 машин активістки й мінімум 100 комерційних, бо не всі хворі можуть потрапити у стаціонар або виписуються з кисневою залежністю. 

“Дзвінки йдуть постійно. Що сьогодні казати людям, які в паніці шукають кисень для своїх близьких - не знаю. У парку Шевченка [ред. МКЛ №3] люди лежать на одному концентраторі по двоє. Двопоточні видають в такій ситуації 4-5 літрів в кращому випадку на людину. Всі, хто в темі розуміють, що для “ковідного” пацієнта в активній стадії це трохи краще, ніж дихати виглянувши у вікно”, - зазначає Катерина Ножевнікова. 

Крім того, у нашому місті досі відсутні реанімаційні місця. Поблизу міської клінічної лікарні №5, яка розташована на Троїцькій, машини швидкої медичної допомоги стоять “уже дві години по 45 хвилин”, а пацієнтів не приймають, бо перезмінка.

“У лікарні №8 сьогодні вранці [ред. 31 березня] знову перебої з киснем. Дзвонили пацієнти в паніці, а також катастрофічний брак співробітників. Вийшли на роботу шість інтернів-анестезіологів. Хлопці, безумовно, герої, але звичайно це дуже страшно, що ми вже дожили до ситуації, коли потрібно виводити інтернів в реанімацію”, - пише активістка. 

Однак Катерина Ножевнікова зазначила, що станом на 31 березня швидкі медичні допомоги перестали відмовляти у шпиталізації. У них почали вимагати письмову відмову із зазначенням причини, чому не беруть пацієнта. Тому тих, у кого хвороба пробігає у середній формі тяжкості, почали класти до медзакладів.  

“Завтра [ред. 1 квітня]чекаємо ще 20 штук концентраторів. Замовила вчора. Як відчувала. Кошти є. За прогнозами попереду ще два тижні зростання. Нам би день простояти, нам би ніч протриматися”, - резюмує громадська діячка. 

Бережіть себе і своїх близьких.

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Вийти в ефір
22.04