Останні новини

“Чорні проти білих”: вчені дослідять чому штучний інтелект YouTube заблокував найпопулярніший шаховий канал

На інших шахових каналах 82% коментарів були помічені, як "шкідливі і небезпечні"

Комп'ютерні фахівці з Університету Карнегі-Меллона почали розслідування збою ШІ YouTube. В червні минулого року він заблокував популярний шаховий канал за фразу “чорні проти білих”.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на Independent.

Читайте також: Навіщо потрібен і чи принесе користь Україні податок на Google

Хорватський шахіст Антоніо Радич, відомий під псевдонімом Agadmator, веде найпопулярніший в світі шаховий канал на YouTube з більш ніж 1 мільйоном підписників. У червні 2020 року він був заблокований на платформі під час представлення турніру з гросмейстером Хікару Накамурою. Однак роботу каналу відновили вже через 24 години.

Радич впевнений, що тимчасове блокування пов'язане з фразою "чорні проти білих", хоча автор, очевидно, говорив про шахи.

Справа в тому, що система модерації YouTube заснована на алгоритмах штучного інтелекту, а це означає, що ШІ може невірно витлумачити коментарі, якщо його не навчити правильно розуміти контекст.

Дослідники перевірили цю теорію, використовуючи сучасний класифікатор мови, щоб переглянути більше 680 000 коментарів, зібраних з п'яти популярних шахових каналів YouTube. З'ясувалося, що 82% інформації були класифіковані неправильно через використання таких слів, як "чорний", "білий", "напад" і "загроза" - всі вони часто використовуються в шахової мові.

Нагадаємо: 

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok