Останні новини

Гроші на вітер: сільські ради Одещини втрачають бюджет через недбайливе ставлення до майна

Під час пресконференції голова Одеської обласної організації “Комітету виборців України” Анантолій Бойко зазначив, що одним з головних питань для громад є наповнення бюджету. Він наголосив, що після проведеної інспекції використання нерухомості та земельних ділянок було виявлено значне недоотримання коштів.

Про це повідомляється на пресконференції “Чого очікувати новим територіальним громадам в земельній та майновій сфері?

Громадський центр правосуддя та Приморська сільська рада Татарбунарського району Одеської області провели початкову інвентаризацію та виявили проблеми з місцевими бюджетами. Понад 80% наявних коштів втрачається через недбалість органів влади, а також самих мешканців. 

Бюджет втрачає не лише через корупцію, але й через недоотримання коштів. Ці цифри кричущі, бо вони сягають до 80% відсотків наявного бюджету. Якби все було належним чином оформлено, то бюджет міг би бути майже у два рази більшим. І це те, що лежить в громади під ногами”, - зазначив Бойко.

Інша проблема стосується оформлення майна у місцевих мешканців

Це нікого не турбує доти, доки вони не зіткнуться з проблемою. Наприклад, хтось оскаржує їх право власності, або без оформлення вони не є власниками і не можуть продати цей будинок. Ця проблема стала не одиничною і виявилося, що у селах це звичайна практика, коли люди продають будинки оформлюючи угоду на папірцях майже з блокнотів”, - підкреслює Юридичний радник Громадського центру правосуддя Юлія Лісова.

Нагадуємо:

Національний банк України, 22 вересня, встановив офіційний курс гривні до американського долара та євро. 

В Україні через епідемію коронавірусної інфекції змінили правила проведення місцевих виборів, які відбудуться 25 жовтня цього року. На ділянках облаштують кабіну з урною для виборців з ознаками респіраторного захворювання, а громадяни повинні бути в медичних масках. 

Вийти в ефір