Останні новини

Громадське об'єднання “ОПОРА”: “Порушення в другому турі виборів аналогічні з порушеннями 25 жовтня”

Громадське об'єднання “ОПОРА” підбило підсумки спостережень за ходом голосування під час другого туру виборів мера Одеси. Головний висновок - зафіксовані порушення співмірні з порушеннями, які фіксували спостерігачі під час організації голосування 25 жовтня.

Про це повідомляє громадське об'єднання “ОПОРА”.

Також зазначається що підготовка до повторного голосування на виборах міського голови проводилась у вкрай стислі строки: рішення про призначення повторного голосування на 15 листопада було прийнято 5 листопада.

«Одеська міська ТВК, приймаючи рішення про призначення повторного голосування, не врахувала строки, передбачені Виборчим кодексом для належної організації процесу виготовлення та передачі виборчих бюлетенів виборчим комісіям нижчого рівня, через що було порушено строки виготовлення виборчих бюлетенів, а також їх передачі районним у місті ТВК», - розповіла координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області Анастасія Матвієнко.

У безпосередній близькості до дня повторного голосування (10, 12 та 13 листопада) Одеська міська ТВК провела масштабні заміни в складі чотирьох районних в місті ТВК. Суттєві заміни відбувались і в Одеській міській ТВК, включаючи заміну керівного складу. Зокрема 14 листопада замінили голову і секретаря комісії, а 15 листопада, в день повторного голосування, голову знову замінили на особу, яка займала цю ж посаду до 14 листопада.

У день повторного голосування робота ДВК загалом була організована на рівні достатньому для належного забезпечення голосування виборців і не мала суттєвих зауважень, які б могли мати вплив на результати голосування в місті.

Серед виявлених порушень – видача виборчих бюлетенів не за паспортом громадянина України, спроби фотографування виборчих бюлетенів або ж голосування виборців за межами кабіни для голосування. Спостерігачі ОПОРИ фіксували на виборчих дільницях ознаки ймовірного контрольованого голосування. Одразу з декількох виборчих дільниць спостерігачі повідомляли про голосування виборців нетиповими позначками (букви та цифри), причому на кожній дільниці, де були зафіксовані такі випадки, використовувався свій унікальний набір символів.

«Нетипові позначки у виборчому бюлетені, які не є одиничними, але в той самий час однакові в межах однієї виборчої дільниці, можуть свідчити про те, що за волевиявленням виборців здійснюється певний контроль, і, ймовірно, здійснюється стимулювання виборців до відвідування виборчої дільниці та голосування», - пояснила Анастасія Матвієнко.

Перед завершенням повторного голосування спостерігач ОПОРИ був видалений з приміщення виборчої дільниці №511188. Підставою стало зауваження щодо порушення порядку роботи ДВК з боку спостерігача. ДВК під час організації голосування приймала відповідне рішення шляхом голосування. Окрім того, ДВК цієї ж виборчої дільниці не допустила на своє засідання іншого спостерігача. Він звернувся до поліції із заявою про перешкоджання здійсненню прав офіційного спостерігача з боку виборчої комісії.

Нагадаємо, 15 листопада відбувся другий тур виборів міського голови Одеси. Ми зібрали для вас головні події цього дня в спеціальному дайджесті. 

 

Вийти в ефір
03.12