Останні новини

Герою "Пароплавчика Віллі" - Міккі Маусу 92 роки: головні свята та прикмети на 18 листопада

18 листопада Україна та світ відзначатимуть День незалежності Латвії, Всесвітній тиждень правильного використання антибіотиків та День народження Міккі Мауса.

Про таке повідомив Inlviv.

День незалежності Латвії

Щорічно 18 листопада в Латвії відзначається важливе державне свято — День незалежності, або День проголошення Латвійської Республіки (латв. Latvijas Republikas Proklamēšanas день). Після закінчення Першої світової війни, коли Латвія все ще залишалася фактично окупованою німецькими військами 18 листопада 1918 року в Ризі був проголошений "Акт про незалежність", згідно з яким Латвія ставала незалежною державою, а до управління країною прийшов буржуазний уряд Карліса Улманиса, підтримувана Антантою.

Всесвітня тиждень правильного використання антибіотиків

У 2015 році Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) ініціювала щорічне проведення в середині листопада всесвітнього тижня правильного використання антибіотиків (World Antibiotic Awareness Week). Проблема необґрунтованого застосування антибіотиків і наслідки для здоров'я людини все частіше стає предметом обговорень серед медиків, а також у засобах масової інформації, що вказує на безумовну її актуальність.

День народження Міккі Мауса

18 листопада щорічно відзначається День народження Міккі Мауса - в честь річниці виходу у світ 18 листопада 1928 року мультфільму "Пароплавчик Віллі".

Православні ж 18 листопада вшановують пам'ять архієпископа Новгородського і Псковського Іони, ігумена Отенської пустелі.

Традиційно в цей день незаміжні дівчата просять Господа про доброго чоловіка. Згідно з народним повір'ям, якщо на зорі навколо будинку розкидати зроблені своїми руками дрібнички та дрібні монети, то женихи зовсім скоро з'являться біля порога.

Народні прикмети:

  • Якщо в день Іони падає сніг, то зима буде сніжною.
  • Імла вкрила місяць — до довгої негоди.
  • Якщо верба вкрилася інеєм, то зима буде довше звичайної.
  • Якщо всі дерева вкрилися інеєм, то незабаром настане відлига.
  • Якщо сніг йде і лягає нерівно, то майбутній урожай жита буде багатим.
  • Якщо дме вітер з півночі, а на небі немає хмар, то незабаром похолодає.
  • Знайдений у цей день у своєму дворі чужий віник свідчить про те, що на членів сім’ї наведена порча.

Що не можна робити:

  • Не можна відкривати двері вночі
  • Намагайтеся ні з ким не конфліктувати
  • Не рекомендують голосно кричати.

Нагадаємо, в Кабінеті міністрів вирішили забезпечити 2,5 мільйона селян високо швидкісним Інтернетом. Завдяки держпрограмі "Інтернет-субвенція" ним скористуватися зможуть вже у 2021 році. Хто саме отримає нову "функцію" - докладніше у матеріалі.

Вийти в ефір
29.11