Останні новини

Електронне правосуддя: ЄБРР запускає в Україні пілотний проєкт для справ невеликої вартості

Цей досвід можна буде використати в інших країнах де інвестує ЄБРР.

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) проведе в Україні пілотний проєкт із запуску онлайн-судів. Вони будуть доступні для позовів вартістю до 10 000 євро. 

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на пресслужбу ЄБРР

Читайте також: В Київському райсуді запровадили платформу вирішення суперечок онлайн

Проект ЄБРР має на меті розробити систему, побудовану на досвіді цих країн, та зробити її доступною для країн Західних Балкан, Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії. Він розпочнеться в Україні, де 49% компаній у Києві повідомили у згаданому опитуванні, що суди є основною або дуже серйозною перешкодою для їх діяльності.

На першому етапі ЄБРР розпочинає комплексну оцінку показників та стандартів діяльності судів на основі найкращих міжнародних, європейських та національних практик господарських судів.

“Другий етап буде присвячений розробці концепції та плану розвитку онлайн-судів в Україні, висвітлюючи необхідні правові, технічні та бюджетні передумови їх створення. Концепція та дорожня карта, розроблені на другому етапі для України, зможуть бути відтворені в інших економіках, де ЄБРР інвестує”, - зазначають у відомстві. 

Для пілотного проєкту було обрано категорію справ саме невеликої вартості (від 5 000 до 10 000 євро). У випадку позовних вимог судові витрати та затримки у розгляді суперечки є несправедливими перешкодами, які можуть бути усунуті онлайн-судами. 

За даними Світового банку, вартість вирішення комерційної суперечки через місцевий суд першої інстанції в Сербії становить в середньому 39,6% вартості позову, тоді як в Україні ця цифра становить 46,3%, а в Киргизькій Республіці – 47%.

Нагадаємо: 

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok

Вийти в ефір
21.04