Останні новини

Екологічна безпека: Україна та Німеччина готуються до спільних навчань біля ЧАЕС

26 квітня відзначається Міжнародний день пам'яті про Чорнобильську катастрофу.

Експерти федерального відомства Німеччини із захисту від радіації спільно з українськими фахівцями готують третє навчання на закритій території 30-кілометрової Чорнобильської зони. Всі ці заходи можуть лише спробувати трохи зменшити заподіяну Чорнобильською аварією шкоду.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на заяву пані посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен у виступі на спеціальній онлайн-події Київського безпекового форуму “Чорнобиль. 35 років”.

Читайте також: 35 років від дня Чорнобильської катастрофи - в Україні 26 квітня вшановують пам'ять загиблих

онлайн-події Київського безпекового форуму.jpg

Фото: “Чорнобиль. 35 років”

Вона зазначила, що радіоактивно забруднені території навколо Чорнобильської АЕС будуть закритими для в'їзду без захисного обладнання протягом століть.

“Вони потребують постійного моніторингу. В цій галузі розвинулася тісна співпраця між німецьким та українськими експертами. Федеральне відомство радіаційного захисту вже успішно провело два навчання в зоні відчуження разом з Державним агентством з управління зоною відчуження. Наразі готується наступне”, - сказала Фельдгузен.

Посол також зазначила, що Німеччина внесла близько 100 млн євро в проєкт будівництва нового конфайнменту.

“Зараз ми повинні спільно працювати над створенням безпечнішого майбутнього і розробкою технологій та джерел енергії, які є доступними, малоризиковими та екологічно безпечними. У цій сфері Німеччина також стоїть пліч-о-пліч з Україною”, - запевнила Фельдгузен.

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Вийти в ефір
09.05