Останні новини

Двієчникам жодних “соціальних благ”: через можливі зміни у Цивільному кодексі українців почнуть рейтингувати

Такі зміни розробляє віцеспікер Руслан Стефанчук.

В Україні завдяки змінам у Цивільному кодексі планують розпочати рейтингувати громадян. “Слухняним” буде надано доступ до всіх соціальних благ, а “двієчникам” можуть навіть не надати в оренду самокат. Такі зміни розробляє віцеспікер Руслан Стефанчук.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на Vesti.ua.

За інформацією видання, зараз група юристів розробляє для "Слуг народу" проєкт, який дозволить зробити легітимним тотальний контроль над громадами в усіх сферах їх життя. Ця рейтингова база буде включати відомості про всі борги, штрафи, кредити, податки, правопорушення тощо. Руслан Стефанчук розробляє зміни за прикладом Китаю, згідно з якими українці будуть поділені на "зразкових" і не дуже.

Адвокат та старший партнер АК "Кравець і партнери" Ростислав Кравець розповів, що віцеспікер запрошував юристів приєднатися до розробки нового Цивільного кодексу у зв'язку з тим, що хочуть прибрати Господарський кодекс. 

“Але я не захотів брати в цьому участь, оскільки не бачу цілеспрямованого завдання поліпшити права громадян, все зводиться до посилення прав державних органів, до спрощення стягнення неіснуючих боргів”, - пояснив він

Адвокат Іван Ліберман також каже, що глобальні зміни зазнає і Кримінально-процесуальний кодекс. За його словами, через них свобода слова українців “буде обмежена тільки однією “кухнею”.

Однак варто зазначити, що сам Руслан Стефанчук заявив, що про рейтингування мова не йде.

“В той самий час, законодавство дає можливість кожному громадянину створювати свій спеціальний статус, в тому числі на підставі договорів. Тобто громадянин, користуючись свободою договору, може укладати будь-який договір, і, відповідно, купувати спеціальні права і створювати обов'язки”, - зауважив він.

Нагадаємо: