Останні новини

Другий тур виборів мера в Одесі: що обіцяють кандидати одеситам

Другий тур виборів в мери Одеси пройде 15 листопада. За крісло мера боротимуться діючий міський голова Геннадій Труханов і народний депутат від фракції “Опозиційна платформа - За життя” Микола Скорик.

Odesa Live розбирався, чим відомий кожен з кандидатів.

Геннадій Труханов

Геннадій Труханов народився в 1965 році в Одесі. Чинний мер очолив Одесу, перемігши на позачергових виборах міського голови в травні 2014 року, при цьому, в порушення закону, залишався народним депутатом до кінця роботи Верховної Ради VII скликання в листопаді 2014 року. Свій результат він підтвердив на місцевих виборах у 2015 році.

Наразі у Вищому антикорупційному суді розглядають дві справи, фігурантом яких є Труханов: про недостовірне декларування та справу щодо заволодіння коштами бюджету в сумі понад 92 мільйонів гривень в результаті придбання у власність приміщення адмінкорпусу колишнього заводу "Краян" за вдвічі завищеною вартістю.

Один з останніх скандалів Труханів був пов'язаний з кореспондентом Odesa Live. За кадром під час розмови з журналістом Odesa Live мер вилаявся нецензурною лайкою. Пізніше Труханов визнав свою провину та вибачився

На своїй сторінці в Facebook Геннадій Труханов запевнив, що на вибори йде з командою, з якою працював 5 років, та має намір продовжити "розпочаті в місті перетворення".

Щодо останнього, Odesa Live проаналізував передвиборчу програму Труханова в 2015 році і в цьому. Міський голова впорався з обіцянками по будівництву. Він взяв на себе зобов'язання реалізувати проєкт будівництва аеропорту в Одесі, і в квітні 2017-го новий термінал вже прийняв перших пасажирів. Також Труханов виконав обіцянку добудувати школу на вулиці Маршала Говорова. Що стосується благоустрою в Одесі: Труханов виконав обіцянку відновлювати і будувати стадіони та спортмайданчики. 

Однак є і невиконані обіцянки. Не вийшло у Труханова ліквідувати стихійну забудову узбережжя Одеси. За час його каденції в місті неодноразово виникали скандали з цього приводу. Під загрозою провалу обіцянку реалізувати проєкт будівництва дамби Хаджибейського лиману. Протягом каденції мера дамбу ремонтували, однак вона все одно перебуває під загрозою руйнування.  

Також не до кінця вирішена проблема черг в дитячих садках і реставрації пам'яток історії та архітектури. З останнім все складно - історичний центр Одеси потребує капітального ремонту і в великих вкладеннях, що доводять неодноразові обвали будинків.

У новій передвиборчій програмі мер також згадує цю теми і робить великий акцент на розвиток інфраструктури і міський транспорт, а також на “місто майбутнього” - зокрема, Труханов планує відкрити Зону пріоритетного розвитку на полях фільтрації, що є багатомільйонним проектом. 

Микола Скорик

Микола Скорик народився в 1972 році в Одесі. Очолював Одеську обласну державну адміністрацію з 8 листопада 2013 до 3 березня 2014 року. У 2014 році пройшов до Верховної Ради України під десятим номером "Опозиційного блоку". У 2019 попав до парламенту за списком партії “Опозиційна платформа - За життя”. Член комітету Верховної Ради по питанням економічного розвитку.

За словами народного депутата, його програма передбачає вирішення питання соціального захисту одеситів, а саме доплати до пенсій, пільги в магазинах і інша матеріальна підтримка одеситів. Ще один важливий блок - сфера охорони здоров'я в Одесі.

“Третій і четвертий важливий блок нашої програми - це економіка, розвиток промисловості та основних галузей. Робити з Одеси просто туристичний центр, в якому одесити працюють виключно в сфері обслуговування - це не комплексний підхід до розвитку міста. Одеса була і може бути знову і містом-курортом, і містом-оздоровницею, і містом-промисловим центром, і містом-портом, все це може бути знову поєднане при правильній стратегії. Відновлення і розвиток цих напрямків, створення нових робочих місць - в цьому я бачу одну з задач міської влади”, - підкреслив Микола Скорик в одному з інтерв'ю. 

На думку кандидата на пост міського голови, стрімкий розвиток міста може забезпечити створення особливої ​​економічної зони Порто-Франко, де діє особлива система економіко-правових пільг та стимулів.

Нагадаємо:

Вийти в ефір
04.12