Останні новини

До засідань пускають, але вирішувати нічого не дають: Одеса посіла 17 місце у рейтингу прозорості міст

Також у рейтинг потрапили Ізмаїл і Чорноморськ.

Організація Transparency International Ukraine презентувала рейтинги прозорості 100 найбільших міст України і підзвітності 50 найбільших міст. Одеса посіла у них 17 і 43 місце відповідно.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на Transparency International Ukraine

Читайте також: Одеса посіла 7 місце у рейтингу найпривабливіших міст України

Автори рейтингу зазначили, що рівень прозорості українських міст зростає, проте темпи сповільнюються. Якщо у 2018 показник підвищився на 38,5%, то вже у 2019 році - на 10,4%, а у 2020 році - на 4,4%. 

Під прозорістю автори розуміють стан, за якого громадянам забезпечується право й здатність мати доступ до інформації, а органи влади займають проактивну позицію в цьому процесі.

У цьому рейтингу Одеса посіла 17 місце з результатом 61,6 балів. Вона виконала основні умови для доступу громадян до засідань міських рад. Крім того, були забезпечені трансляції онлайн, завчасне анонсування, а в документах відсутні дискримінаційні положення. Випадків недопуску громадян до засідань у 2020 році зафіксовано не було. 

Читайте також: Одеська область посіла 2 місце в Україні за кількістю народжень у лютому

Також Одеса стала одним з 9 міст, де надали умови для участі громадян у засіданнях постійних комісій.

Чорноморськ у рейтингу прозорості посів 38 сходинку з результатом 49,5 балів. Однак, Ізмаїл автори оцінили як “непрозоре місто”, і дали йому лише 18,3 бали, що забезпечило йому передостаннє 99 місце.  

рейтинг Одеса 2.png

Інфографіка: Transparency International Ukraine

Стосовно рейтингу підзвітності міст у звіті помітили, що середній показник 50 міст в чотири рази нижчий за показник прозорості цих міст (54,4 проти 12,5). Лише 5 міст в Україні увійшли до категорії “Переважно непідзвітні” (Маріуполь, Львів, Покров, Біла Церква й Чернівці). Всі інші залишаються “непідзвітними”. 

Під підзвітністю автори розуміють стан відносин між органами місцевого самоврядування (ОМС) та громадянами, за якого громадяни мають реальну можливість бути залученими та впливати на процеси вироблення політик, контролювати й перевіряти діяльність ОМС, а ті зобов'язані публічно звітувати про свою діяльність.

Одеса у цьому рейтингу посіла 43 місце з результатом 8 балів.

рейтинг Одеса 1.png

Інфографіка: Transparency International Ukraine

"Публікація даних на сайті міськради чи ухвалення нормативно-правових актів не означає автоматичну прозорість місцевої влади. Результати Рейтингів демонструють суттєвий розрив між практичною та формальною відкритістю. Через ці дослідження ми побачили, що жителі міст чекають від влади зовсім іншого, ніж отримують – запит не відповідає пропозиції. Усунення саме цієї розбіжності має стати новим орієнтиром для муніципалітетів в найближчі роки", – стверджує виконавчий директор ТІ Україна Андрій Боровик.  


рейтинг Одеса.png

Інфографіка: Transparency International Ukraine

Нагадаємо: 

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Вийти в ефір
21.04